Office 365 pro neziskové organizace

Důležité: Veřejné knihovny (příspěvkové organizace) se nemohou účastnit programu Office 365 pro neziskové organizace. Veřejné knihovny však nadále mají nárok účastnit se dárcovského programu TechSoup.

Základní informace o Office 365

Jak se zaregistrovat a získat Office 365


Nabídky Office 365 pro neziskové organizace je možné v České republice využít od roku 2013. Základní edice (E1), která obsahuje Office Web Apps, hostované e-mailové řešení, možnost videokonferencí, sdílení dokumentů a další služby, je zdarma. V případě zájmu o „desktopové“ řešení Microsoft Office je možné využít kancelářského balíku v rámci programu TechSoup Česká republika nebo jej možné je získat v rámci rozšířené verze předplatného Office 365 (E3) za zvýhodněný měsíční poplatek za každého uživatele.

„Uvolnění bezplatné verze Office 365 je dalším krokem, kterým Microsoft pokračuje v podpoře neziskových organizací. Doplňuje tak již dnes velmi zajímavou nabídku zvýhodněných produktů v rámci programu TechSoup, jehož prostřednictvím již téměř 900 českých neziskových organizací získalo software v celkové tržní hodnotě zhruba 80 milionů Kč. Nejžádanějšími produkty byla kancelářská sada Microsoft Office nebo operační systém Windows 7,“ říká Lenka Čábelová, tisková mluvčí a manažerka CSR aktivit společnosti Microsoft v ČR.

Profesionální cloudové řešení Office 365 obsahuje celou řadu řešení, která vaší neziskovce pomohou zvýšit efektivitu, zlepšit spolupráci, zjednodušit správu IT a zároveň snížit náklady. Díky moderně fungující kanceláři dostupné odkudkoliv budete profesionálně sehraným týmem, který jednoduše komunikuje, sdílí dokumenty, pracuje v prostředí dostupném na mnoha moderních zařízeních. K tomu navíc získáte jistotu, že jsou vaše data dokonale zabezpečena a pod vaší kontrolou.

Sada Office 365 (E1), která je pro neziskové organizace zdarma:

 • Zabezpečený firemní e-mail s 50GB schránkou,
 • Office Web Apps - online verze aplikací Word, Excel, PowerPoint, Outlook a OneNote,
 • osobní i firemní uložiště dokumentů s možností online spolupráce a sdílení dokumentů,
 • sdílené kalendáře s možností rezervace zdrojů,
 • chat a videokonference v HD rozlišení,
 • týmový web
 • ..a mnoho dalších nástrojů.

K této základní sadě E1 si skrze TechSoup Česká republika můžete pořídit licence sady Microsoft Office (verze Standard, Professional Plus).

Sada Office 365 (E3), která je pro neziskové organizace za 4,50 USD na uživatele měsíčně, navíc obsahuje:

 • Desktopovou sadu aplikací Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access a Skype a zároveň online verzi Office (Office Web Apps),
 • sadu aplikací Office Mobile pro Windows Phone a iPhone
 • bezlimitní e-mailové úložiště
 • ...a řadu dalších služeb.

K dispozici jsou i další verze Office 365 Business Essentials, Office 365 Business Premium nebo Office 365 Nonprofit E5, o kterých naleznete veškeré podrobnosti na stránce https://www.microsoft.com/en-us/nonprofits/office-365.

  Chcete-li získat jednu z uvedených variant, zaregistrujte se nejprve v programu TechSoup Česká republika. Po úspěšném dokončení registrace získáte přístup ke svému "ověřovacímu klíči", který využijete na portálu www.microsoft.com/nonprofit k získání bezplatné zkušební verze programu Office 365 E3. Během používání zkušební verze dojde k ověření statusu neziskové organizace a nároku na bezplatné využívání programu E1. Podrobný návod, jak se zaregistrovat do programu Office 365 pro neziskové organizace, naleznete níže.

  Zajímavé případové studie využití Office 365 mezi neziskovými organizacemi naleznete na stránce www.microsoft.com/office365nonprofits.


  Oficální podpora Microsoft pro Office 365: 800 701 371, 239 016 433 (podpora je poskytována v angličtině, na vyžádání český překladatel).

  Často kladené dotazy k Office 365, dárcovskému programu i jiným službám Microsoft najdete na stránkách Microsoft.

  TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

  4 872

  registrovaných neziskovek

  472 miliónů Kč

  hodnota zprostředkovaných produktů

  53 938

  zprostředkovaných licencí a hardwaru