Softwarové dary - Windows 8 jsou nyní k dispozici v rámci Techsoup Česká republika!!

Windows 8 je tady! Oprávněné neziskové organizace a knihovny tak mohou nyní požádat o dary – Upgrade verze Windows 8 Professional a Enterprise prostřednictvím programu Techsoup Česká republika, díky kterému mohou české neziskovky získat softwarové i hardwarové dary od předních IT hráčů.

Spolu s novým designem optimalizovaným pro mobily, který se vyznačuje elegantními dlaždicemi namísto konvenčních ikon, má Windows 8 aktualizované také tradiční pracovní prostředí. Udržuje si některé funkce, na které jsme všichni zvyklí z Windows XP a Windows 7. Nově však nenaleznete klasické tlačítko "Start" ve prospěch nového aplikace-integrujícího kaskádového vzhledu pro snadnější synchronizaci s cloudovými službami. Zároveň přichází horká novina společnosti Microsoft s mnoha vylepšeními neviditelnými na první pohled. Jedním z velkých plus jsou zcela zajisté menší nároky na paměť i diskový prostor a současně rychlejší výkon než Windows 7.

Co je nového ve Windows 8?

  • Rychlost: Obecně, Windows 8 je rychlejší než Windows 7 a Windows XP během spouštění, při kompresi souborů, a dokonce i při otevírání záložek v internetových prohlížečích. Starší počítače - za předpokladu, že splňují systémové požadavky tak mohou být rychlejší po instalaci Windows 8.
  • SkyDrive synchronizace: program Microsoft cloud storage je propojen do každé aplikace ve Windows 8. Jakmile se přihlásíte do systému Windows 8 pomocí účtu Microsoft, vaše aplikace a preference se synchronizují do cloudu. Když se potom přihlásíte do systému Windows 8 na jiném počítači, bude vám k dispozici vaše stejné nastavení a preference – dostanete se tedy ke stejným Windows 8, bez ohledu na to, zda-li jste doma, v práci nebo na cestách.
  • Energetická úspornost: Windows 8 šetří životnost baterie přepnutím do úsporného režimu, ve chvíli, kdy neděláte nic energeticky náročného.
  • Bezpečnost: Windows 8 přichází s Windows Defender - ochranou před viry a malware. Program zároveň poskytuje lepší ochranu proti škodlivým stažením pomocí filtru SmartScreen, který je zabudován do operačního systému.

Navíc: Windows 8 je ideální pro vícejazyčné organizace, uživatelé si mohou snadno přepínat mezi zobrazenými jazyky, a k dispozici jsou další cizojazyčná zobrazení.

Je pro vás Windows 8 vhodný?

Windows 8 je jiný, než jakýkoli dosud vydaný operační systém společnosti Microsoft. Mnoho základních principů systému Windows jako je nabídka Start, plocha a titulní okna - se zdají být pryč. Nebojte se! Pod novým rozhraním Windows 8 najdete pracovní plochu podobnou jako u Windows 7. Nové rozhraní Windows 8 však mnohem více připomíná rozhraní mobilních tabletů a telefonů, na které je již většina z nás běžně zvyklá.

Navíc Windows 8 nabízí nové funkce, které zvýší produktivitu práce vašich zaměstnanci, stejně jako podpoří výkon a delší životnost počítačů ve vaší organizaci. Abychom vám pomohli se rozhodnout, zda-li je Windows 8 opravdu dobrou volbou pro vaši organizaci, přečtěte si článek - čtyři otázky ke zvážení.

Snadno zjistěte, o co můžete žádat...

Se záměrem zjednodušení správy vašich softwarových darů od společnosti Microsoft jsme pro vás vytvořili Centrum Darů Microsoft. Neziskové organizace registrované v Techsoup Česká republika zde mohou snadno sledovat dary, které dosud získaly, zjistit jaké množství si ještě mohou objednat a současně zde uvidí, kdy se obnoví jejich objednávkový cyklus získávání darů. NNO zde také zjistí hodnotu softwarových darů, který dosud získali od společnosti Microsoft.

Získejte plnou verzi novinky - Windows 8...

Navíc k možnostem softwarových darů v podobě upgrade verzí, lze od Microsoft získat  také dary plných verzí operačního systému Windows 8 a to prostřednictvím programu Get Genuine společnosti Microsoft.

Vaše organizace může mít PC s operačním systémem, který je nelegální, zdarma nebo v základní verzi - ať už se jedná o darovaný přístroj nebo nákup cenově výhodných počítačů z výprodeje apod. Program Get Genuine společnosti Microsoft umožňuje vaší neziskové organizaci jednorázovou šanci získat pro své stávající počítače plně legitimní, legální a dále rozšiřitelný operační systém Windows. Tato možnost současně umožňuje vaší organizaci později snadno upgradovat v rámci Techsoup Česká republika, ve chvíli, kdy bude uvolněna další verze operačního systému. Přečtěte si více o Get Genuine společnosti Microsoft a jednotlivých produktech.

Pozn. Pokud jste již příjemcem daru operačního systému Windows v rámci programu Techsoup Česká republika, který zahrnuje “Software Assurance” (který je stále aktuální), můžete legálně upgradovat na Windows 8 bez dalších nákladů (platby administrativního poplatku).