Omlouváme se, tato stránka bude dne 27. 9. od 02:00 do 07:00 SELČ z technických důvodů nedostupná. Po tuto dobu nebude možné se registrovat ani zadávat objednávky a žádosti. Omlouváme se za případné potíže. V případě potřeby nás kontaktujte na mailu podpora@techsoup.cz. Pro technickou podporu volejte 774 000 985, pro administrativní podporu pak telefon 704 389 035. Skrýt toto sdělení.

TechSoup Česká republika rozvíjí technologické kapacity neziskových organizací, veřejných knihoven a registrovaných poskytovatelů sociálních služeb v České republice, a to zajištěním přístupu k softwaru, hardwaru, IT službám a souvisejícímu vzdělání, díky čemuž mohou tyto organizace efektivněji a snadněji dosahovat svých cílů a naplňovat svá poslání.

Naše poslání naplňujeme především zprostředkováním darů a zvýhodněných nabídek softwaru, hardwaru a IT služeb neziskovým organizacím, a to od předních českých a zahraničních IT společností. Skrze TechSoup Česká republika jsou nabízeny dárcovské a zvýhodněné programy společností Adobe, Amazon Web Services, Asana, Autodesk, Bitdefender, Box, Cisco, Compuritas, DocuSign (dary a slevy), FlixBus, Microsoft (cloud, dary a slevy), NortonLifeLock, O & O Software, Tableau, TeamViewer (dary a slevy), Veritas, Zoom a Zoner. Tuto nabídku se snažíme stále rozšiřovat. TechSoup zajišťuje ověření neziskových organizací a jejich nároku na účast v jednotlivých dárcovských a zvýhodněných programech (dle kritérií programů jednotlivých společností), vyřízení žádostí o dar či slevu s danou společností, včetně zajištění potřebných účetních a jiných dokladů, a také rozeslání instrukcí k získání požadovaného produktu.

S dalšími významnými společnostmi spolupracujeme formou poskytování pouze ověřovacích služeb, kde zbytek procesu si partnerská společnost vyřizuje sama. Mezi takovéto partnery patří Google či Microsoft s nabídkou Office 365 pro neziskové organizace a Azure pro neziskové organizace, Benevity se zprostředkováním firemního dárcovství, Okta pro správu identit a přihlašování nebo také Airbnb s nabídkou společensky prospěšných zážitků.

Své poslání dále naplňujeme pořádáním vzdělávacích akcí - například ve spolupráci se společností SAP každoročně organizujeme grantový program na podporu výuky programování pro děti a mládež Meet and Code, který je součástí evropského týdne programování EU Code Week. Informujeme také o dalších zajímavých nabídkách a projektech na poli IT pro neziskové organizace a ve spolupráci s dalšími subjekty vytváříme nové nabídky a projekty.

Program TechSoup Česká republika zaštiťuje a realizuje nezisková organizace - Sdružení VIA, z. ú. (IČ: 27013812, DIČ: CZ27013812, adresa: Dejvická 306/9, Praha 6, 160 00). Sdružení VIA je součástí mezinárodní sítě neziskových organizací TechSoup Global Network, které společně nabízejí program TechSoup v téměř všech zemích světa.

Provoz programu je převážně zajišťován z administrativních poplatků. Zprostředkování nabídek je zpoplatněno, nejčastějším modelem je pevná výše administrativního poplatku za jednu licenci či za jednoho uživatele. Výše těchto poplatků je určována ve spolupráci s poskytovatelem daného produktu a to tak, aby odpovídala 5 - 20 % běžné tržní hodnoty. Nabídka vždy odpovídá celosvětovému pravidlu TechSoup, že se musí jednat o nejvýhodnější nabídku daného produktu dostupnou neziskovým organizacím. U partnerů, kteří poskytují své produkty ve více než jedné zemi v rámci sítě TechSoup Global Network, je výše poplatku vždy stejná v každé zemi (s rozdílem povinných daní, v České republice je k poplatku vždy připočítáváno DPH).

Rozvojové, vzdělávací a další aktivity jsou případně kofinancovány jinými zdroji - dary, granty od spolupracujících společností či organizací, sponzory apod.