Co přináší Adobe Creative Cloud?

Co Vám Adobe přináší a jak to celé funguje?

Jste připraveni posunout úroveň designu a kreativity Vaší neziskové organizace na další stupeň? Vysvětlíme Vám vše, co potřebujete vědět, než začnete s Adobe Creative Cloud.

Tento článek Vám ukáže některé hlavní změny a vylepšení v Adobe Creative Cloud.

Získání Adobe Creative Cloud skrze Techsoup

Společnost Adobe skrze TechSoup nabízí slevy na předplatné plánů Creative Cloud.. Plán Všechny aplikace je k dispozici se slevou 60 procent z běžné ceny během prvního roku a 40 procent z běžné ceny během dalších let. Plán Fotografie je k dispozici se slevou 20 procent z běžné ceny během prvního roku předplatného. Pro více informací navštivte stránku dárcovského programu Adobe.

Jak Creative Cloud funguje

Aplikace Creative Cloud jsou velmi podobné aplikacím sady Creative Suite, s kterými se Vaše organizace již možná setkala.

Jednou z hlavních otázek týkajících se Creative Cloud je, zda uživatel musí být při používání jednotlivých aplikací on-line. Neboť samozřejmě ne vždy máme přístup k internetu. Na tuto otázku máme potěšující odpověď. Creative Cloud aplikace běží i v režimu offline. Internet potřebujete pouze při instalaci a licencování softwaru a poté vždy alespoň jednou za 30 dní.

K aplikacím Adobe Creative Cloud nepřistupujete přes webový prohlížeč. Jednotlivé aplikace si stáhnete na svůj pevný disk a poběží Vám tak přímo v počítači. Fungují vlastně velmi podobně jako mnoho dalších aplikací, které máte a spouštíte ve svém počítači.

A co tedy znamená "Cloud" ve spojení "Creative Cloud"?

Při využívání plánu Všechny aplikace můžete svou práci snadno sdílet se svými kolegy, dobrovolníky a dalšími osobami.

 • Dostanete navíc 20 GB on-line úložného prostoru, který můžete použít ke sdílení své práce. Plán Fotografie zahrnuje 2 GB úložného cloudového prostoru.
 • Pokud své soubory uložíte do složky Creative Cloud, budou tyto soubory dostupné off-line i on-line.
 • Vaši spolupracovníci a další mohou k Vašim souborům přistupovat bez ohledu na to, zda jsou rovněž předplatiteli Creative Cloud či ne. Nemusí si vytvářet účet ani se registrovat k jakékoliv službě.

Můžete si vzít své Adobe aplikace také na cesty. Stačí použít online úložiště pro synchronizaci souborů s mobilním zařízením - s Vaším tabletem nebo chytrým telefonem. Můžete pak k těmto souborům přistupovat přes mobilní aplikace Adobe jako např. Photoshop Mix nebo Illustrator Draw.

Pokud se rozhodnete službu Creative Cloud z jakéhokoli důvodu opustit, zůstane Vám i poté volně k dispozici 2 GB volného úložného prostoru pro ukládání a přístup k souborům.

Co zahrnuje plán Creative Cloud Všechny aplikace

Najdete zde aplikace Adobe, které již možná znáte a používáte i mnoho dalších. Creative Cloud Vám nabízí řadu aplikací, které jednoznačně podpoří a urychlí Vaši práci.

Nemusíte instalovat všechny programy obsažene v plánu Creative Cloud. Můžete si vybrat pouze ty, které Vaše organizace právě používá. Pokud budete později potřebovat další programy, můžete si je snadno stáhnout ze stránky Creative Cloud desktop app.

Zde jsou některé z aplikací obsažených v plánu Všechny aplikace.

 • Adobe Photoshop CC je grafický editor pro 2D, 3D a pohyblivé grafiky.
 • Adobe Photoshop Lightroom CC je program na zpracování a digitální vyvolání fotografií a slouží také jako správce obrázků.
 • Adobe Illustrator CC je vektorový kreslící nástroj.
 • Adobe InDesign CC je program pro návrh a úpravu rozložení stránek v dokumentu k vytváření komplexních a profesionálně vypadajících publikací.
 • Adobe Premiere Pro CC je program pro střih videa.
 • Adobe After Effects CC je program pro postprodukční tvorbu a úpravu pohybové grafiky a visuálních efektů ve filmu a videu.
 • Adobe Audition CC je digitální audio software pro vícestopé nahrávání a úpravu audio souborů v prostředí nedestruktivních změn.
 • Adobe Dreamweaver CC vám může pomoci navrhnout, kódovat a publikovat webové stránky a webové aplikace.

...a mnoho dalších. K dispozici je také řada online služeb:

 • Hledáte nové písmo? Adobe Typekit vám může pomoci najít ty správné fonty pro Vaše bulletiny, webové stránky a další materiály.
 • Hledáte nový barevný motiv? Adobe Color umožňuje vytvářet barevné motivy s iPhone nebo we webovém prohlížeči.
 • Vytváříte aplikaci? Adobe PhoneGap Build Vám umožní vytvářet mobilní aplikace v cloudu. Digital Publishing Suite Vám pomůže vytvořit aplikaci pro iPad, aniž byste museli učit kódovat.
 • Vyprávíte digitální příběh? Adobe Story CC Plus je nástroj pro týmové psaní scénářů, reportování a plánování.
 • Chcete ukázat svou značku? Behance ProSite, přizpůsobitelné portfolio, které Vám umožní snadno prezentovat práci Vaší organizace členům představenstva nebo partnerům.

Celý seznam programů a služeb zahrnutých v plánu Všechny aplikace naleznete na Adobe stránce Creative Cloud.

Co zahrnuje plán Creative Cloud Fotografie?

Creative Cloud fotografie Plán zahrnuje aplikace

 • Adobe Photoshop CC
 • Adobe Photoshop Lightroom CC

Plán Fotografie zahrnuje také 2 GB úložného cloudového prostoru.

Nové funkce a nástroje v Creative Cloud

S jakými novinkami se v Creative Cloud setkáte oproti sadě Creative Suite? Všechny programy jsou napojeny do cloudu. Budete tak mít přístup k nejnovějším aktualizacím a verzím ihned, jak budou k dispozici.

V aplikaci Photoshop CC nejdete funkci HDR Merge, která vám pomůže vytvořit přirozené či surrealistické obrazy z extrémně vysoce kontrastních scén a snadno kombinovat několik snímků pořízených s různou expozicí do jednoho obrazu s vysoce dynamickým rozsahem zobrazení (HDR obraz).

After Effects CC umožňuje zabalit Vaši kompozici vytvořenou v After Effects jako textovou šablonu Live Text, takže editoři v Premiere Pro mohou změnit pouze text, bez změny barvy textu, pohybu nebo pozadí.

Live View v aplikaci Dreamweaver CC byl přepracován tak, aby zahrnoval kontextové menu, panel Vložit byl aktualizován, naleznete klávesové zkratky, HTML tag editor a funkci Property Inspector, která umožňuje ještě efektivnější a rychlejší tvorbu a kontrolu vytvářených webových stránek.

Školení a podpora

Ať už hledáte zpětnou vazbu od dalších designérů nebo potřebujete pomoc s určitým efektem, v případě Adobe najdete vždy spoustu skvělých zdrojů pro vzdělávání a podporu. Podívejte se na profesionální video tutoriály ve stále se rozšiřující knihovně Adobe. Čeká Vás také přístup ke komunitě Creative Cloud nazývané Behance, kde můžete sdílet pokrok na svých projektech. Pokud hledáte inspiraci, můžete v Behance sledovat také další designéry.