Šestý ročník Meet and Code je tady! Po dvou letech se mohou účastníci sejít naživo

8. 6. 2022 začal už šestý ročník grantového programu Meet and Code. Meet and Code sponzoruje firma SAP, projekt má v dětech a mládeži vzbudit zájem o technologie a programování. Díky němu mohou organizátoři uspořádat vlastní programovací akci, získat na ni 10 000 Kč a nakoupit si na ni speciálně zvýhodněné vybavení od Alza.cz. Další novinkou, ze které máme obrovskou radost, je to, že se letos poprvé po dvou letech účastníci Meet and Code budou moct setkat naživo, a nikoli pouze online. 

Meet and Code patří k našim nejoblíbenějším projektům. Je to grantový program, který umožňuje neziskovým organizacím a veřejným knihovnám uspořádat si vlastní programovací akci pro děti a mládež. Na svoji akci získají 10 000 Kč. Ty mohou využít například na zaplacení lektora, nákup učebních pomůcek nebo technologického vybavení pro své lekce. Každoročně podpoříme spoustu zajímavých akcí od organizací z různých koutů České republiky: týkají se jak samotného programování, tak třeba internetu věcí, robotiky nebo umělé inteligence. 
 

Co je letos nového? 

Obrovskou pozitivní novinkou je, že je letos možné vedle online akcí pořádat i setkání fyzická za dodržení všech platných epidemických předpisů. Registrovat své akce se je možné od 8. 6. až do 14. 9., přihlášky budou procházet hodnocením odborné komise složené ze zástupců Sdružení VIA a SAP, která se sejde čtyřikrát za tuto dobu.

Pokud zvažujete přihlášku do Meet and Code, doporučujeme, abyste své registrace nenechávali na poslední chvíli. Čím dříve nám svůj nápad na akci pošlete, tím větší šanci na získání grantu máte. Věnujte také prosím pozornost vyplnění přihlášky. Pokud chcete vědět, jak na to, podívejte se na náš nadcházející webinář.  
 

I letos je pro vás nachystáno zvýhodněné vybavení od Alza.cz 
 

Velmi nás těší, že i letos nám po boku stojí online obchod Alza.cz. Díky němu si můžete pořídit vybrané vybavení na vaše Meet and Code akce výhodněji: se slevou 5 až 25 %. Výše slevy se odvíjí od konkrétního zboží a jeho množství. K dispozici vám budou například roboti, stavebnice LEGO, projektor nebo notebook. Kromě toho si lze od Alza.cz také technologické hračky či jiné potřebné věci zapůjčit. A pozor – slevy na vybavení můžete čerpat po celý rok 2022, bez ohledu na to, zda jste grant Meet and Code získali nebo jste podali přihlášku a grant vám bohužel udělen nebyl. Více informací o tom, jak elektroniku od Alza.cz získat, najdete v našem článku. 

Webinář o tom, jak vyplnit přihlášku a jak získat zvýhodněné vybavení od Alza.cz 

Pro všechny z vás, kteří již ví, že se do Meet and Code budou hlásit, nebo registraci teprve zvažují, jsme připravili krátký úvodní webinář. V něm si společně projdeme podmínky a novinky tohoto ročníku, které vám představí koordinátorka Meet and Code Andrea Papoušková. Ta vám také předá důležité tipy na to, jak vyplnit přihlášku, abyste maximalizovali vaši šanci získat grant. A pak už virtuální pódium bude patřit Šimonu Motykovi z internetového obchodu Alza.cz. Prozradí vám, jaké zvýhodněné produkty pro vás Alza nachystala, jak se o ně můžete přihlásit nebo jak fungují zápůjčky vybavení. Webinář se koná 21. 6. od 15:30.  

Registrace na webinář