Důležité změny v dárcovském programu Microsoft

Společnost Microsoft od 4. dubna 2022 chystá významné změny ve svém dárcovském programu. Věnujte prosím pozornost těmto informacím, protože mohou mít vliv na plánování vaší IT strategie a rozpočtu pro nadcházející období.  

Společnost Microsoft ve svém nedávném blogpostu oznámila, že se v rámci svojí nabídky pro neziskové organizace bude soustředit na strategii Cloud First. Chce totiž neziskovkám zpřístupnit lepší nástroje a pokročilejší úroveň zabezpečení, která je obsažená právě v cloudových produktech Microsoft. Tyto změny vejdou v platnost 4. dubna 2022. Díky partnerství programu TechSoup se společností Microsoft získalo více než 394 tisícům organizací po celém světě přístup ke špičkovým technologickým řešením. Pomocí těchto technologií mohou neziskovky spolupracovat efektivněji a lépe naplňovat svá poslání. I do budoucna plánuje Microsoft podporovat neziskové organizace a umožnit jim přístup k dostupným IT nástrojům. 

Níže jsme pro vás shrnuli, jakým způsobem se Microsoft dárcovský program promění. Uvědomujeme si, že se jedná o velké změny, které mohou mít vliv na vaše IT rozpočty i na to, jak využíváte program TechSoup. Jsme zde, abychom vám s nimi pomohli, můžete se na nás obrátit, pokud potřebujete odpověď na jakoukoliv otázku.  Samozřejmě vám poradíme, jaké produkty pro vás budou nově nejvhodnější.  Pro vaše dotazy nás kontaktujte na adrese podpora@techsoup.cz nebo na telefonním čísle 774 000 985.  

Jak se změní současná nabídka Microsoftu na TechSoup.cz?  

Až na několik výjimek popsaných níže skončí 4. dubna 2022 dárcovský program pro on-premise produkty. Většinu funkcionality, kterou tyto produkty přinášely, však můžete nadále získat v rámci cloudových řešení, které jsou pro neziskové organizace zdarma, a to včetně oblíbených desktopových Office aplikací. Vašich stávajících licencí, ať už on-premise nebo cloudových, které jste si do té doby pořídili, se změny nijak nedotknou. 

Do kategorie on-premise software spadají klasické desktopové trvalé licence, které si instalujete na svůj počítač a které fungují i bez připojení k internetu (například balíček Office Standard) a licence pro lokální fyzické servery (například Windows Server Standard).  Tyto produkty budou dostupné přes TechSoup až do 4. dubna 2022 jako dary, a poté budou k dispozici pouze za zvýhodněné ceny v rámci slevového programu Microsoft. Ty se obvykle pohybují v rozmezí 60–75 % slevy z komerčních cen. To bude mít za následek zvýšení nákladů na pořízení přibližně 3 až 5krát oproti současným administrativním poplatkům dárcovského programu. 

Výjimkou budou desktopové licence Windows Pro, které zůstanou i po 4. dubnu 2022 dostupné ve formě daru pro všechny organizace splňující kritéria Microsoft programu. 

Organizacím, které potřebují software pro zařízení se sdíleným přístupem bude i po 4. dubnu 2022 umožněno je získat v rámci dárcovského programu. Uvědomujeme si, že mnoho organizací i v dnešní době potřebuje v oprávněných důvodech desktopové licence a máme radost, že Microsoft těmto organizacím vyjde vstříc. Tato výjimka se bude týkat organizací, které provozují počítačové laboratoře, školicí střediska nebo poskytují veřejně přístupné počítače.  

K dispozici bude stále dárcovský cloudový program Microsoftu 

Organizace budou mít i nadále přístup ke bezplatným cloudovým produktům a předplatným Microsoftu přes jeho cloudový program. Některé nabídky obsahují i oblíbené desktopové aplikace, které si můžete stáhnout do počítače. Pozor však – na bezplatná cloudová předplatná se vztahují nově pravidla k jejich využívání. * V nabídce jsou nyní tyto možnosti:  

  • Microsoft 365 Business Premium bude i nadále zdarma až pro 10 uživatelů a zahrnuje e-mail, desktopové aplikace ke stažení (tj. desktopové Office 365 Apps), cloudové úložiště, video konference v HD kvalitě s instant messagingem, základní správu zařízení a pokročilé bezpečnostní funkce. 
  • Microsoft 365 Business Basic bude i nadále zdarma až pro 300 uživatelů a zahrnuje e-mail, cloudové úložiště, video konference v HD kvalitě s instant messagingem a další služby. 
  • Power Apps Per App plán, díky kterému můžete vytvářet automatizované pracovní postupy bez nutnosti kódování, je k dispozici zdarma až pro 10 uživatelů.  
  • Organizace mohou také využít až 3 500 dolarů ročně na služby Azure přímo od společnosti Microsoft. 

*Upozorňujeme, že společnost Microsoft označuje dárcovskou cloudovou nabídku jako předplatná poskytnutá bezplatně.  

Stále ještě můžete získat darované licence 

Licence v dárcovském programu jsou stále k dispozici až do 4. dubna 2022, takže máte dostatek času na jejich doplnění. Licence si můžete objednávat až do limitu svého objednávkového cyklu, který trvá dva roky. Kolik darovaných produktů můžete ve svém cyklu získat, zjistíte zde

Jak vám můžeme v tuto chvíli pomoct?  

  • Zodpovíme vaše dotazy a připomínky. Naše technologická podpora ráda zodpoví všechny otázky a poradí vám, jaké produkty budou pro vás v tuto chvíli nejvhodnější.  
  • Zkonzultujeme s vámi přechod na cloud. Mnoho neziskovek se již připojilo ke cloudovým službám od Microsoftu. Ty mohou získat zdarma nebo za zvýhodněnou sazbu. V rámci cloudových produktů je k dispozici stejná funkcionalita jako u desktopových nástrojů, často s robustnějšími, bezpečnějšími, flexibilnějšími a odolnějšími funkcemi. Dejte nám vědět, jaké jsou vaše potřeby a náš konzultant s vámi vše probere.   
  • Poradíme, jak co nejlépe pracovat s cloudem. Podívejte se na naše webináře, které se kromě jiného věnují Microsoftu 365. Kromě toho nabízí globální síť TechSoup spoustu užitečných materiálů v angličtině: můžete se například zaregistrovat na webinář nebo se podívat na TechSoup Microsoft Digital Skills Center, který je součástí TechSoup kurzů.  

Pro nejnovější informace ohledně plánovaných změn sledujte náš web, sociální sítě a svoji e-mailovou schránku. Můžete se s námi spojit na našem Facebooku, LinkedInu, Twitteru nebo Instagramu, případně se zaregistrovat k odběru našeho pravidelného newsletteru.