Jak nově žádat o produkty Microsoft?

Jak od nás již víte, od 4. ledna 2022 došlo ke změně ve procesu žádosti o on-premise produkty z Microsoft dárcovského a slevových programů (MS CSP slevy a MS SA slevy). Na následujících řádcích vám názorně shrneme, čeho se změny týkají. 

Ke změnám chystáme také dva hodinové webináře, první se uskuteční 11. ledna od 15 hod, druhý pak 13. ledna od 10 hod. 

Níže uvedený postup zahajte až v tu chvíli, kdy chcete žádat o produkty společnosti Microsoft - propojení vašeho TechSoup a Microsoft nonprofit účtu je platné 14 dní, pokud byste to během této lhůty nestihli, dojde k automatickému prodloužení. 

Jak vypadá nový postup 

 1. Přihlaste se do svého TechSoup účtu a vyberte si z katalogové nabídky požadovaný produkt, v našem případě Microsoft Office bez Software Assurance.

 2. Klikněte na tlačítko „Get Offer“.  
   
 3. Nyní je potřeba spárovat váš účet TechSoup s vaším účtem v rámci Microsoft neziskového portálu. V tuto chvíli tedy budete přesměrováni na stránku vztahující se k validaci vašeho účtu v Microsoft neziskovém portále.  

   

  Zde máte dvě možnosti: 

  a) Jako organizace již MÁTE v Microsoft neziskovém portálu svůj účet. Pak je potřeba učinit následující kroky k propojení vašeho TechSoup a Microsoft účtu.  

       aa) V případě, že v Microsoft neziskovém portálu MÁTE zaregistrovanou vlastní doménu jako výchozí, zaškrtněte „Chci použít vlastní doménu“ a do řádku vepište vaši doménu a klikněte použít na tlačítko „Použít tuto doménu“ – viz níže 

       ab) V případě, že NEMÁTE v Microsoft neziskovém portálu zaregistrovanou vlastní doménu, pak NEzaškrtnete check box, a do řádku pod vložíte část textu před @onmicrosoft.com 

  b) jako organizace NEMÁTE zatím registraci v Microsoft neziskovém portálu, pak je potřeba se do portálu nejdříve registrovat – návod naleznete v našem článku

  Během registrace vám přijdou do emailové schránky agenta tyto emaily (prosím kontrolujte si SPAM, bohužel někdy tyto emaily skončí právě zde) 

  - Uvítací email do programu Microsoft pro neziskové organizace (Connect to Microsoft Nonprofit portál). V této fázi pracujeme na validaci vaší organizace, kdy se vám můžeme telefonicky, či písemně ozvat ohledně dodání potřebných informací či dokladů. A validace vaší organizace může trvat i několik dní.  
  - Email o úspěšném dokončení vaší registrace - „You are elegible for Microsoft grant and discount programe“ – viz screen níže 

  Po obdržení tohoto emailu můžete začít proces dokončení propojení vašeho TechSoup a Microsoft účtu.  

  V tomto emailu máte uvedeny důležité informace, které budete potřebovat k dokončení propojení a to především:  
  - Jméno a eligibilitu vaší organizace 

  - Vaše přihlašovací údaje do Microsoft neziskového portálu a doménu 

  Poté co tedy máte dokončenou registraci do Microsoft neziskového portálu, budete pokračovat podle bodu 3a, jako organizace s již zaregistrovanou doménou.  
   

 4. Autorizujte TechSoup jako svého Resellera, přes „Otevřít administrační centrum“ --> „Přijmout smlouvu a autorizovat partnera“ – zaškrtněte checkbox --> 


  Přijetí TechSoup jako vašeho Resellera může provést pouze tzv. globální admin vašeho MS nonprofit účtu. Pokud tedy agent není globálním administrátorem MS účtu - je potřeba tento link webové stránky zkopírovat a poslat jej globálnímu adminovi MS účtu pro schválení. 

  Úspěšné propojení zjistíte ve svém TechSoup účtu, kdy v části Oprávněnost budete mít u prvních 3 Microsoft produktů – Qualified. Toto oprávnění je platné POUZE po dobu 14 dní, poté je potřeba vytvořit propojení znovu tj. opakovat bod 3a a 4.  


   

 5. Po dokončení celého procesu propojení účtu můžete zažádat o produkty Microsoft přes katalog produktů.  

Problémy, které mohou nastat v rámci celého procesu 

 1. Nedaří se vám ověřit vaši doménu, systém hlásí tuto chybovou hlášku:  

  Možnosti řešení
  a) Zkuste po několika sekundách opět tlačítko „Zkusit znovu“  –  je možné, že se API nepodařilo propojit 
  b) Zkontrolujte, zda jste při zadávání své domény neudělali překlep 
  c) Pokud máte v Microsoft neziskovém portálu uvedenou vlastní doménu, použijte ji a ne tenant doménu @organizace.onmicrosoft.com.  
   

 2. Ve vašem TechSoup účtu jsou políčka týkající se vaší oprávněnosti pro Microsoft ve stavu „Not Started“ 

  Možnosti řešení:  
  a) Zkontrolujte si doménu, zda v ní není překlep, zda je napsaná správně 
  b) Zkontrolujte, zda jste autorizovali TechSoup jako Resellera – viz bod 4