Na Microsoft Nonprofit portál se musíte zaregistrovat pookud máte zájem využívat jejich nabízené cloudové služby pro neziskové organizace - Microsoft 365, Office 365 a doprovodné služby nebo Azure. Registrace je vyžadována bez ohledu na to, zda jste již registrováni v TechSoup.

K registraci na Microsoft Nonprofit portál NENÍ vyžadována registrace v TechSoup Česká republika. Obě dvě registrace se však řídí stejnými pravidly a jsou požadovány stejné registrační dokumenty a obě vyřizují pro české neziskové organizace pracovníci TechSoup Česká republika.

Pokud chcete požádat o desktopové licence (například Office Standard či Windows Upgrade), je nutná registrace zde na stránkách www.techsoup.cz a postupovat podle návodu na těchto stránkách.

Při registraci na Microsoft Nonprofit portál postupujte takto:

 

První registrace na Microsoft Nonprofit portále

1) Jděte na stránku https://nonprofit.microsoft.com. Stránky jsou dostupné pouze v angličtině.

2) Vyberte z nabídnutého seznamu Czech Republic.

 

3) Rozbalí se informace o registračním procesu. Pro pokračování klikněte dole na stránce na Continue.

 

 

4) Přečtěte si Antidiskriminační zásady Microsoftu. Pokud tyto podmínky splňujete, klikněte dole na stránce na Pokračovat

 

 

5) Vyplňte požadované informace do zobrazeného formuláře:

  • Vyplňte plný název organizace podle zápisu v rejstříku.
  • Jako ropočet organizace uveďte přibližné roční výdaje organizace v Kč. Uveďte pouze číslo bez mezer a měny.

Všechna pole musí být vyplněna. Poté klikněte dole na stránce na Další.

 

 

6) Na další stránce vyplňte sídelní adresu vaší organizace. Prosím uveďte adresu, která je v souladu se zápisem v rejstříku. Po vyplnění klikněte dole na stránce na Další.

 

 

7) Na další stránce vyberte z rozbalovací nabídky možnost IČ Registration Number a do políčka vedle uveďte IČ vaší organizace. Nahrání registračního formuláře přeskočte. Klikněte na tlačítko Přídat registrační informace. Poté můžete kliknout dole na stránce na Další.

 

 

 

 

 

 

 

 

8) V dalším kroku si vytváříte váš vlastní uživatelský účet (doteď jsme vyplňovali informace o organizaci). Vyplňte své jméno, příjmení, kontaktní e-mail, opět název organizace a velikost (počet zaměstnanců nebo členů dle povahy vaší organizace). Poté můžete kliknout dole na stránce na Další.

 

 

9) Dalším krokem je vytvoření vašeho uživatelského ID a tím dokončení tvorby uživatelského účtu. Vyplňte dle pokynů na stránce a poté klikněte dole na stránce na Vytvořit můj účet.

 

 

 

 

 

 

 

 

10) Projděte další obrazovky a přejděte na Microsoft portál. Zobrazí se Vám status vaší žádosti. Tento status má několik možných stavů:

  • In Progress - vaše žádost byla odeslána k posouzení TechSoup. Pokud jste již v TechSoup registrování bude během pár dnů vyřízena a nebudou po vás požadovány pravděpodobně žádné doplňující informace. Pokud v TechSoup ještě registrováni nejste, budete kontaktování naším zástupcem k dodání potřebných registračních dokumentů. Prosíme, neposílejte dokumenty předem a počkejte na vyzvání.
  • Action needed - náš zástupce vás (e-mailem) vyzval k dodání dokumentů a čekáme na jejich obdržení. Pokud je vaše žádost v tomto stavu, ale neobdrželi jste od nás žádný e-mail, prosíme, kontaktujte nás.
  • Expired - vypršela lhůta na dodání dokumentů a dokončení registrace, žádosti není vyhověno.
  • Ineligible - vaše organizace nesplňuje kritéria společnosti Microsoft pro poskytnutí této služby.
  • Complete - gratulujeme! Vaše registrace na Microsoft portálu je kladně vyřízena a můžete využívat nabízené služby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opětovná registrace na Microsoft Nonprofit portále

Pokud již máte Microsoft účet Vaší organizace na Microsoft Nonprofit portále vytvořen, například již využíváte jednu ze služeb Office 365 nebo Azure z minulosti (tedy nikoliv postupem uvedeným výše), je postup lehce odlišný. Předtím, než začnete, ujistěte se, že údaje o vaší organizaci ve vašem účtu zde na www.techsoup.cz jsou aktuální a správné.

1) Jděte na stránku https://nonprofit.microsoft.com. Stránky jsou dostupné pouze v angličtině.

2) Vyberte z nabídnutého seznamu Czech Republic.

 

 

3) Rozbalí se informace o registračním procesu. Pro pokračování klikněte dole na stránce na Continue.

 

 

4) Na další stránce, kde jsou vypsány Antidiskriminační zásady Microsoft, klikněte vpravo nahoře na Přihlásit se.

 

 

5) Na zobrazené stránce Welcome back vyberte opět jako zemi Czech Republic a poté klikněte na Sign In.

 

 

 

 

 

 

 

6)  Do nabídnutého pole vložte Ověřovací klíč a klikněte na Validate Token. Ověřovací klíče najdete po přihlášení do účtu vaší organizace na našich stránkách (www.techsoup.cz), konkrétně v sekci Můj účet > Ověřovací klíče. Pokud žádný ze zobrazených klíčů není aktivní jednoduše si vytvořte nový. Máte-li problém s nalezením svého ověřovacího klíče, kontaktujte nás.

 

 

 

 

 

 

7) Zobrazí se informace o vaší organizaci. Pokud jsou všechny údaje aktuální a správné, klikněte na Yes, this is correct. Continue to check my eligibility.

Pokud údaje nejsou aktuální, ale jedná se o vaši organizaci, postup přerušte a kontaktujte nás s žádostí o aktualizaci v naší databázi. Jakmile vám potvrdíme, že jsme údaje aktualizovali, začněte postup opět od bodu jedna tohoto postupu.

Pokud se nejedná o vaši organizaci, klikněte na No, this is not the correct organization a následujte pokyny, které se vám zobrazí.

 

 

 

 

 

 

8) Pokud byly údaje o organizaci správné a aktuální a klikli jste na možnost Yes, this is correct..., zobrazí se vím stránka s informací, že status vaší žádosti o cloudové služby je dokončený (Completed) a můžete již pokračovat na konkrétní požadovanou službu.