Nový webinář: Kybernetické hrozby současnosti – jak jim efektivně čelit

Kybernetické útoky a hrozby se dnes nevyhýbají vůbec nikomu, dokonce ani neziskovkám. Malá, špatně chráněná organizace představuje pro hackery „snadné sousto“. Zároveň ale platí, že neziskové organizace často většinou bojují s nedostatkem zkušeností, expertů i financí; jak tedy mohou co nejefektivněji zajistit svoje přežití v kybernetické „džungli“? O tom, jak v oblasti bezpečnosti dosáhnout maximálního efektu s minimem zdrojů, se dozvíte na webináři, který se koná 7. dubna od 10:00. 

Zajistěte si místo na webináři

Na webináři vás seznámíme s přehledem těch nejkritičtějších aktuálních hrozeb, a nastíníme si, jak proti nim můžete svoji organizaci ochránit, a co byste měli udělat hned/urgentně a co řešit dlouhodobě a systematicky, a jak postupně můžete vylepšit odolnost své neziskovky. 

Jednou z nejdůležitějších oblastí, ve které můžete poměrně levně dosáhnout zásadního zlepšení, je vzdělávání vašich vlastních zaměstnanců a dobrovolníků, kteří dnes většinou představují pro hackery tu nejsnadnější cestu pro kybernetický útok (až 90 % incidentů je „spolu-zaviněno“ vlastními zaměstnanci ?).  Na webináři si proto ukážeme, jak zajistit efektivní školení na příkladu vzdělávací hry CLASHING, díky které nedáte hackerům šanci! 

Kdo vás provede webinářem?

RNDr. Ivan Svoboda, CSc., ANECT

Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Až do roku 1996 pracoval jako vědecký pracovník Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. Od roku 1996 se věnuje problematice informační bezpečnosti a řízení rizik. Postupně prošel českými i světovými firmami, jako T-SOFT, Oracle, RSA Security. Od roku 2014 pracuje ve společnosti ANECT, jako Business Development Manager ICT Security. Věnuje se zejména poradenství a osvětě v různých oblastech informační a kybernetické bezpečnosti, od analýzy a řízení rizik, přes technická opatření až po vzdělávání koncových uživatelů.

Petra Radostová, ANECT

Petra vystudovala obor cestovní ruch na Vysoké škole ekonomické, kterému se věnovala více než 10 let, kdy zastávala různé obchodní pozice v mezinárodním hotelovém řetězci Accor. Po mateřské dovolené přestoupila na dva roky do společnosti Edenred, kde se věnovala oblasti benefitů a Cafeterie. V roce 2021 kývla na nabídku společnosti ANECT rozvinout prodej vlastní vzdělávací hry v kybernetické bezpečnosti CLASHING. Aktuálně Petra hledá nejen nové obchodní příležitosti, ale současně se i stará o stávající zákazníky, kteří své zaměstnance školí moderním a efektivním způsobem.
Lukáš Panáček z Linky bezpečí potom ukáže, s jakými kyberbezpečnostními nástrahami se jejich nezisková organizace setkává v praxi.

 Lukáš Panáček z Linky bezpečí potom ukáže, s jakými kyberbezpečnostními nástrahami se jejich nezisková organizace setkává v praxi. 

Registrace