Vše, co potřebujete vědět ke změnám v dárcovském programu Microsoft

Společnost Microsoft chystá od dubna 2022 významné změny ve svém dárcovském programu. Abychom vás těmito změnami provedli, uspořádali jsme webinář, na kterém jste se mohli dozvědět, co vše bude od příštího roku jinak a jak to ovlivní vaši organizaci. Na tomto místě můžete nyní najít shrnutí všech změn, záznam webináře a nejčastější otázky a odpovědi k nim.

Od 4. dubna 2022 nebude až na výjimky dostupný dárcovský program pro on-premise produkty (ty, které si instalujete do počítače a nepotřebujete pro jejich používání připojení k internetu), vaše stávající licence se ale měnit nebudou. Co to bude znamenat pro vaši organizaci a její IT budget? Přečtěte si podrobný článek na toto téma. 

Webinář, na kterém vás změnami provází Radka Bystřická a Silvestr Vandrovec Špaček spolu s Marošem Silným ze slovenského TechSoupu, můžete zhlédnout zde: 

 

Kromě toho jsme pro vás připravili souhrn nejčastějších otázek, které vás v souvislosti s koncem dárcovského programu Microsoft zajímají, a odpovědí k nim. Zde si také můžete stáhnout prezentaci z našeho webináře. 

Máme pro vás nové IT služby

Před 4. 4. budete určitě řešit doobjednávání potřebných on-premise licencí, případně přechod na cloudové služby od Microsoftu. Protože instalace těchto programů, případně přechod na Microsoft cloud mohou být komplikované, nabízíme vám nově možnost objednat si pomoct od našeho technologického experta Silvestra Vandrovce Špačka. Přehled všech služeb najdete zde.

Další novinky od Microsoftu

A aby nových zpráv nebylo málo, máme zde je ještě jednu aktualitu. Určitě jste si všimli, že Microsoft vydal v říjnu novou verzi operačního systému Windows. A vy jako neziskovka na něj také můžete upgradovat. Existují hned tři způsoby. Podívejte se, jak na to. 

Jak to bude s objednávkami Microsoftu pro rok 2021

Pokud budete ještě v rámci letošního roku objednávat produkty od Microsoftu, mějte prosím na paměti, že je potřeba je zaplatit do 28. 12. 2021.