Program Google pro neziskové organizace nabízí neziskovým organizacím přístup k bezplatným nebo zlevněným produktům společnosti Google, a také k některým speciálním funkcionalitám.

Jak to funguje

Organizace, které zažádají o zařazení do programu Google pro neziskové organizace projdou validačním procesem, který určí, zda vyhovují podmínkám programu. Tento validační proces začíná registrací v programu TechSoup Česká republika. Jakmile byla organizace jednou označena jako oprávněná pro program TechSoup a program Google pro neziskové organizace, může si zažádat o kterýkoliv produkt nabízený v rámci programu Google pro neziskové organizace.

Pro seznámení s programem Google for Nonprofits si také můžete přehrát toto video od Googlu:

 

Jak se přihlásit do programu Google pro neziskové organizace?

Kritéria oprávněnosti programu Google pro neziskové organiazce pro každou zemi jsou popsány v Centru nápovědy. Program má tři základní pravidla:

  • organizace musí mít sídlo v zemi, ve které je program Google pro neziskové organizace spuštěn
  • musí se jednat o neziskovou organizaci dle místních pravidel
  • nesmí se jednat o školy, nemocnice a vládní organizace

Když se nezisková organizace zaregistruje u TechSoup Česká republika je její neziskový status ověřen podle kritérií oprávněnosti.

Poté, co je organizace úspěšně zaregistrována a validována, může si na stránkách techsoup.cz vytvořit tzv. ověřovací klíč. Tento klíč zadá do přihlašovacího formuláře programu Google pro neziskové organizace na příslušných stránkách. Poté je organizace na další stránce vyzvána k zadání dalších detailů o organizaci. Následně je žádost zpracována.

Ve většině případů bude organizace přijata. Jakmile je organizace do programu přijata, je oprávněna využívat všech výhod a produktů, včetně Google Grants, dostupných v programu Google pro neziskové organizace. K využití jednotlivých produktů je nutné se zaregistrovat přes formulář příslušný danému produktu. Tyto formuláře jsou dostupné ihned po přijetí do programu.Proč registraci do programu vyřizuje TechSoup Česká republika?Definice neziskové organizace se liší v každé zemi a stejně tak dostupnost potřebných informací. Z toho důvodu se program Google pro neziskové organizace spojil s mezinárodní organizací TechSoup (TS).

Základním posláním TS je propojování neziskových organizací s technologiemi. To je uskutečňováno zejména zprostředkováním technologických darů od technologických společností neziskovým organizacím. TS stanovil ve všech zemích, ve kterých působí, kritéria pro určení neziskové organizace. Google využívá této expertízy a zkušeností s validací neziskových organizací a proto je podmínkou pro vstup do programu Google pro neziskové organizace právě registrace u TechSoup.

Prakticky to znamená registraci u lokální partnera TS pro danou zemi. TS má síť partnerských organizací, které poskytují TechSoup služby ve své zemi či regionu. V České republice je takovým partnerem organizace Sdružení VIA, z. ú., která provozuje program TechSoup Česká republika.

Nevíte jak na jednotlivé nástroje Google?  Podívejte se na naučná videa k programu Google for Nonprofits. (U anglických videí si nastavte přes "ozubené kolečko" automatické titulky v češtině). Zde najdete videa, která vás provedou nastavením Google AdWords ve slovenském jazyce.

Máte další otázky? Prohlédněte si Google pro neziskové organizace - často kladené dotazy.

Potřebujete pomoc s nastavením Google pro neziskové organizace - obraťte se na pomoc.gug.cz. Více informací o této službě najdete na naší stránce Technické podpory.