Když se dohromady sejde oceňovaný profesor, brilantní informatik a důvtipný obchodník se zaujetím pro data a k tomu se přidá jeden z nejpalčivějších problémů ve světě softwaru - tvorba databází a přehledů dat srozumitelných pro obyčejného člověka - vznikne unikátní kombinace pro to, tento problém řešit. Tableau, které vzniklo v roce 2003, je nyní využíváno ve více než 29 000 společnostech napříč obory po celém světě. Všechny spojuje jedna věc - potřeba rozumět svým datům.

Posláním Tableau Foundation je podporovat využívání faktů a datové analýzy k řešení problémů světa. Jejich pojetí CSR je založeno na podpoře neziskových organizací ve využívání jejich dat a umožnit jim do nich rychlý vhled a tím zprostředkovaně podpořit jejich misi.

V rámci dárcovského programu Tableau je skrze TechSoup nabízen software pro datovou analýzu a její vizualizaci oprávněným neziskovým organizacím a veřejným knihovnám v České republice.

I s minimálními zkušenostmi budete schopni Tableau používat pro tvorbu a sdílení vizuálních reprezentací jakýchkoliv dat, které Vaše organizace má a sbírá.

Webinář o používání Tableu v neziskovém sektoru

Pravidla a podmínky

Oprávněná organizace může získat až 5 licencí v rámci jednoho fiskálního roku (1. červenec až 30. červen).

Na záložce Pravidla, podmínky oprávněnosti a omezení najdete podrobnější informace o kritériích programu.