Program Microsoft Community Affairs byl založen v roce 1983 jako, v oblasti hi-tech průmyslu, jeden z prvních programů, prostřednictvím kterého velká korporátní společnost investuje do komunit. Dnes je součástí skupiny Microsoft Philanthropies, jejíž členové jsou stále více a více přesvědčeni, že technologie umí skvělé věci. A chtějí za pomocí technologií zajistit bezpečné, inovativní a různorodé prostředí pro každého člověka na planetě.

Microsoft se zavazuje jít dále než k představení možných informačních technologií. Chtějí, aby lidé využívali technologie způsobem, který dává smysl. Věří, že změna, kterou uděláme v naší malé komunitě, může pomoci dalším změnám po celém světě. Proto se společnost Microsoft soustředí na 3 hlavní cesty podpory: školení technologických dovedností, podpora technologií v neziskových organizacích, zapojení zaměstnanců do spolupráce s komunitami.

Více na Microsoft Philanthropies.

Prostřednictvím TechSoup Microsoft přináší neziskovým organizacím a veřejným knihovnám širokou nabídku softwarových produktů. Organizace mají na výběr z více než stovky profesionálních komerčních produktů, včetně populárního balíku Microsoft Office či operačního systému Windows.

Jedná se o nejpopulárnější a nejvyužívanější produkty dostupné prostřednictvím TechSoup Česká republika.

Dárcovský versus slevový program

Dárcovský program Microsoft je určen především pro menší orgnaizace s menšími nároky na technologie. V tomto programu proto najdete zejména základní verze aplikací, zejména v případě serverových aplikací. Odráží se od toho také limity tohoto programu - omezený počet serverových produktů a licencí na jádra serverů a také omezený počet dekstopových a licenčních (CAL) produktů. Podrobné infromace najdete v sekci Pravidla a podmínky programu.

V případě, že potřebujete více licencí nebo pokročilejší verze aplikací, můžete využít slevového programu Microsoft, na který se žádné limity na počty licencí nevztahují. Více informací o slevovém programu a jak se do něj zapojit najdete zde - Slevový program Microsoft.

Jaké verze Microsoft produktů jsou dostupné?

Názvy produktů v katalogu Microsoft neobsahují označení verze. Potřebnou verzi si vyberete při stahování produktu poté, co je vaší organizaci dar poskytnut. K dispozici je vždy nejnovější verze a jedna předchozí daného produktu. Produkt můžete stáhnout v kterémkoliv dostupném jazyce.

Pravidla a podmínky programu

Podrobný přehled pravidel oprávněnosti programu naleznete na záložce Pravidla, podmínky oprávněnosti a omezení .

Na stránce Přehled dárcovského programu Microsoft najdete detailní popis všech množstevních omezení a pravidel použití softwaru. V něm zjistíte, kolik produktů si můžete objednat, jaká jsou zvláštní pravidla pro software instalovaný ve veřejných knihovnách či jak postupovat při stornování objednávky a vrácení produktu. .

Licencování produktů Microsoft

Microsoft používá více modelů licencování produktů - podrobný přehled o licencování skupin produktů dostupných přes TechSoup najdete na stránce Licencování produktů Microsoft.

Žádný produkt není zasílán na fyzickém instalačním médiu. Všechny instalační soubory a licenční klíče k darovaným produktům získáte přes Microsoft stránky Volume Licensing Service Center (VLSC). Nevíte-li si s VLSC rady, podívejte se na náš návod.

Další nabídky pro neziskové organizace od společnosti Microsoft

Kromě dárcovského programu mohou neziskové organizace, které jsou registrovány v programu TechSoup a splňují kritéria oprávněnosti společnosti Microsoft, využívat také níže uvedené služby:

Office 365 a další cloudové produkty pro neziskové organizace

Cloudové služby Microsoft 365, Office 365 a další s funkcionalitou pro firmy jsou nyní dostupné pro neziskové organizace zdarma či za mírný poplatek (v závislosti na zvolené verzi produktu). Více informací o jednotlivých produktech a jak je získat najdete zde - Microsoft Cloud produkty.

Azure pro neziskové organizace

Oprávněné organizace získají roční kredit 5 000 USD, který budou moci utratit za služby Azure, které zahrnují webové a mobilní aplikace, služby pro vývoj a testování, Big data a analytické služby, Internet of Things, služby pro zálohování, obnovení a archivaci, digitální média a další. Více informací a postup registrace naleznete na www.techsoup.cz/azure.