Dárcovský program Microsoft

Program Microsoft Community Affairs byl založen v roce 1983 jako, v oblasti hi-tech průmyslu, jeden z prvních programů, prostřednictvím kterého velká korporátní společnost investuje do komunit. Dnes je součástí skupiny Microsoft Philanthropies, jejíž členové jsou stále více a více přesvědčeni, že technologie umí skvělé věci. A chtějí za pomocí technologií zajistit bezpečné, inovativní a různorodé prostředí pro každého člověka na planetě.

Microsoft se zavazuje jít dále než k představení možných informačních technologií. Chtějí, aby lidé využívali technologie způsobem, který dává smysl. Věří, že změna, kterou uděláme v naší malé komunitě, může pomoci dalším změnám po celém světě. Proto se společnost Microsoft soustředí na 3 hlavní cesty podpory: školení technologických dovedností, podpora technologií v neziskových organizacích, zapojení zaměstnanců do spolupráce s komunitami.

Více na Microsoft Philanthropies.

Prostřednictvím TechSoup Microsoft přináší neziskovým organizacím a veřejným knihovnám širokou nabídku softwarových produktů. Organizace mají na výběr z více než stovky profesionálních komerčních produktů, včetně populárního balíku Microsoft Office či operačního systému Windows.

Jedná se o nejpopulárnější a nejvyužívanější produkty dostupné prostřednictvím TechSoup Česká republika.

Jaké verze Microsoft produktů jsou dostupné?

Názvy produktů v katalogu Microsoft neobsahují označení verze. Potřebnou verzi si vyberete při stahování produktu poté, co je vaší organizaci dar poskytnut. K dispozici je vždy nejnovější verze a jedna předchozí daného produktu. Produkt můžete stáhnout v kterémkoliv dostupném jazyce.

Pravidla a podmínky programu

Podrobný přehled pravidel oprávněnosti programu naleznete na stránkách Microsoft - Pravidla a podmínky.

Na stránce Přehled dárcovského programu Microsoft najdete detailní popis všech množstevních omezení a pravidel použití softwaru. V něm zjistíte, kolik produktů si můžete objednat, jaká jsou zvláštní pravidla pro software instalovaný ve veřejných knihovnách či jak postupovat při stornování objednávky a vrácení produktu. .

Licencování produktů Microsoft

Microsoft používá více modelů licencování produktů - podrobný přehled o licencování skupin produktů dostupných přes TechSoup najdete na stránce Licencování produktů Microsoft.

Žádný produkt není zasílán na fyzickém instalačním médiu. Všechny instalační soubory a licenční klíče k darovaným produktům získáte přes Microsoft stránky Volume Licensing Service Center (VLSC). Nevíte-li si s VLSC rady, podívejte se na náš návod.

 

 

 

Další nabídky pro neziskové organizace od společnosti Microsoft

Kromě dárcovského programu mohou neziskové organizace, které jsou registrovány v programu TechSoup a splňují kritéria oprávněnosti společnosti Microsoft, využívat také níže uvedené služby. K přihlášení do těchto služeb je třeba použít ověřovací klíč, který naleznete po přihlášení ve svém uživatelském účtu na www.techsoup.cz v sekci Můj účet na kartě Ověřovací klíče. Klíč poté použijete na portálu www.microsoft.com/nonprofits

Office 365 pro neziskové organizace

Cloudová služba Office 365 s funkcionalitou pro firmy je dostupná pro neziskové organizace zdarma či za mírný poplatek (v závislosti na zvolené verzi produktu). Office 365 obsahuje služby mailového serveru (Microsoft Exchange), sdíleného úložiště (SharePoint, OneDrive), webových stránek (SharePoint) a mnohé další. Více informací a postup registrace naleznete na www.techsoup.cz/Office365.

Azure pro neziskové organizace

Oprávněné organizace získají roční kredit 5 000 USD, který budou moci utratit za služby Azure, které zahrnují webové a mobilní aplikace, služby pro vývoj a testování, Big data a analytické služby, Internet of Things, služby pro zálohování, obnovení a archivaci, digitální média a další. Více informací a postup registrace naleznete na www.techsoup.cz/azure.

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru