Microsoft VLSC - jak vyzvednout softwarové dary

Microsoft Volume Licensing Service Center - elektronická správa licencí

Od poloviny roku 2009 Microsoft přestal zasílat klasické papírové smlouvy (licence) a vše jde nyní pouze elektronickou cestou. Portál VLSC nyní slouží pro správu všech multilicenčních smluv, kde je snadný přístup k identifikačním číslům licenčních smluv, k zakoupenému softwaru, k produktovým klíčům, ke správě předplatného MSDN, TechNet a online služeb, k přehledům výhod Software Assurance.

Volume Licensing Service Center

Po získání softwaru v multilicenčním programu vám bude doručen pouze „uvítací e-mail“, kde se dozvíte, že vaši novou smlouvu, klíče a software ke stažení naleznete na webu VLSC. Tyto licenční údaje budou však nahrány do centra VLSC až po 72 hodinách od obdržení uvítacího e-mailu. Počkejte tedy, prosím, s přihlášením na uplynutí této doby. Při přihlášení na tyto stránky je nutné použít Účet Microsoft a kvůli posílení bezpečnosti se při úplně prvním přístupu na VLSC musí zadat „pracovní e-mailová adresa“, která je uvedena právě v uvítacím e-mailu. Po této registraci se vám jako administrátorovi smlouvy otvírají kompletní možnosti portálu. Můžete přidávat další uživatele, kteří k vašim smlouvám získají přístup, a určovat jim například práva u vybraných smluv v plném nebo omezeném rozsahu.

Podrobné instruktážní video - návod, jak si v Microsoft Volume Licensing Service Center vyzvednout licenční klíče softwarových darů od společnosti Microsoft přes TechSoup Česká republika.

Pokud se vám video automaticky nenačetlo, klikněte ZDE. Doporučujeme si video spustit v režimu celé obrazovky.

 

 

Typy produktových kódů ve VLSC:

  • instalační kód - zadáte-li při instalaci produktu instalační klíč, neprovede se aktivace produktu a smíte po určitou dobu produkt používat ve zkušební verzi. Po vypršení lhůty je vyžadována pro pužití aktivace produktu.
  • KMS - aktivační klíč při instalaci ze serveru, slouží k vzdálené aktivaci produktu, bez nutnosti práce s koncovým počítačem.
  • MAK - aktivační klíč při aktivaci na koncovém zařízení. Ve většině případů použijete právě ten.

Při objednání více licencí od stejného produktu, použijte na všechny instalace daného produktu stejný aktivační klíč.

Instalační soubory a aktivační klíče najdete pod záložkou Produkty ke stažení a kódy:

Více informací získáte v lokalizované nápovědě přímo na stránkách VLSC, nebo na webu Microsoft Volume Licensing, kde můžete shlédnout i krátká dema v Silverlightu. Podrobné informace, včetně přehledných screenshotů, jsou v anglickém jazyce na stránkách Download Centra Microsoft v dokumentu Microsoft Volume Licensing Service Center (VLSC) User Guide. V případě potřeby je možné také kontaktovat podporu:
  • Pro získání produktových klíčů (v případě, že nejsou na portále VLSC uvedeny) volejte:
  • 841 300 300841 300 300 / 261 197 665261 197 665 - zákaznické centrum společnosti Microsoft
  • nebo 800 100 074800 100 074 / 225 990 844225 990 844 - aktivační centrum produktů Microsoft
  • technický support: mvlshelpa@msdirectservices.com

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

3 448

registrovaných neziskovek

340 566 586 Kč

hodnota darovaného IT

38 536

darovaných licencí a hardwaru