Nabídky pro neziskové organizace

Vedle dárcovského programu TechSoup existují v České republice další výhodné či dobročinné nabídky pro neziskové organizace týkající se oblasti informačních technologií a souvisejícího vzdělání a dalších služeb. Níže uvádíme přehled takovýchto nabídek, o kterých jsme informováni.

Na některých programech se TechSoup Česká republika přímo podílí, o ostatních pouze informujeme.
NabídkaKontakt, registrace
Hour of Code - Hodina kódu

Hour of Code = Hodina kódu je celosvětový hodinový úvod do informatiky, kterého se každý rok účastní desítky milionů lidí po celém světě. Cílem je během jedné hodiny přiblížit zájemcům programování a ukázat, že každý se může naučit jeho základy. Zapojte se taky a vyhrajte tablet!

registrace Hodiny kódu na stránkách inciativy

soutěžní formulář

Meet and Code - Evropský týden programování

Iniciativa Meet and Code poskytuje neziskovým organizacím prostředky až ve výši 400 eur na uspořádání akce související s tématem programování, které jsou organizované v rámci a během Evropského týdne programování od 7. do 22. října 2017.

Web Meet and Code

Microsoft NGO Awards 2017

Techsoup Česká republika vyhlašuje ve spolupráci se společností Microsoft již druhý ročník soutěže Microsoft NGO Awards. V této soutěži hledáme inspirativní příklady toho, jak Microsoft technologie pomáhají v neziskovém sektoru. Oceníme organizace, které díky technologiím zefektivnily svou činnost, zlepšily dostupnost svých služeb nebo zajímavým způsobem prostřednictvím technologií pomohly své cílové skupině.

Přihlašovací formulář
Spolupráce neziskových organizací a studentů VŠE

V rámci předmětu Manažerská informatika 4 na Vysoké škole ekonomické nabízíme neziskovým organizacím pomoc s implementací či úpravou řešení Office 365. Studenti tuto implementaci či úpravu zpracují jako svou semestrální seminární práci. Plánujete-li nasazení služby Office 365 či úpravu stávajícího řešení a rádi byste se zapojili do spolupráce s VŠE, vyplňte registrační dotazník. TechSoup Česká republika zajišťuje sběr témat pro seminární práce. Nabídka je určena především pro organizace registrované v programu TechSoup Česká republika.

Registrační formulář
Laboratoř Nadace Vodafone

Letos popáté zahájila Laboratoř Nadace Vodafone svůj akcelerační program určený projektům s pozitivním dopadem na společnost nebo životní prostředí prostřednictvím inovačních technologií. Přihlášky můžete zasílat od 1. června do 30. září 2017.

Webové stránky
Smartform - našeptávač poštovních adres

Smartform je našeptávač poštovních adres, který zajišťuje pohodlné zadávání adresy. Omezuje možnost zadat adresu s překlepem a navíc kontroluje platnost zadané adresy oproti registru všech českých a slovenských adres. Můžete jej použít např. v registračním formuláři pro dárce či klienty a zajistit tak pořádek v datech vaší klientské databáze.

Smartform nabízí své služby dvěma způsoby. „Smartform pro webový formulář“ lze použít kdekoli na webu a pro neziskové organizace je zdarma (i verze „Business“). „Smartform Web Services“ nabízí rozhraní, ke kterému se lze připojit z jakékoli aplikace. Neziskové organizace mohou získat tuto službu s 30% slevou. Pro čerpání slevy kontaktujte tým Smartform.

Registrační formulář, Kontakt
Ofico - komplexní systém pro řízení neziskové organizace

Cloudová aplikace Ofico pomáhá neziskovým organizacím s řízením personální a klientské agendy, organizací akcí, zadáváním a výkazy práce včetně tisku měsíčních výkazů pro projekty, se sledováním a čerpáním rozpočtů, s přehledem faktur a plateb, s tiskem vyúčtování cestovného, se sdílením dat. Ofico slučuje na jediném místě všechny agendy, data a procesy. Neziskové organizace mohou získat trvalou slevu 20 % na tyto služby a k tomu 2 osobní či Skype konzultace k nastavení služby zdarma. K získání slevy využijte odkaz na registrační formulář vpravo.

Registrační formulář
Včelka

Včelka zlepšuje úroveň čtení a pomáhá při obtížích se čtením, včetně dyslexie. Aplikace je vytvářena odborníky z oblasti čtení a poruch učení tak, aby fungovala jako individuální trenér čtení (kombinuje odbornost s možnostmi škálování online aplikace). Hodí se k samostatnému procvičování i pro práci ve škole, školce či PPP. Možnost zvýhodněné nabídky pro neziskové organizace.

Michal Zwinger, michal.zwinger@vcelka.cz
Rozečtise

Rozečti se je aplikace pro výuku rychlého čtení. Výuka probíhá formou absolvování 20 předpřipravených lekcí. Dosažitelný cíl každého uživatele je zvýšení rychlosti čtení o 100% a více. Rychlé čtení je představeno kombinací e-booku, ilustračních videí a přesných návodů k jednotlivým cvičením. Praktická cvičení pak zlepší práci očí a mozku. Aplikace nabízí jednak základní cvičení potřebná pro výuku rychlého čtení a jednak doplňková cvičení vhodná například pro cvičení pozornosti a jiné. Možnost zvýhodněné nabídky pro neziskové organizace.

Michal Zwinger, michal.zwinger@rozectise.cz

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru