Microsoft NGO Awards 2016

Ukažte nám, jak technologie pomohly právě vám!

Ročník 2016 byl již ukončen. Na další se můžete těšit na začátku roku 2017.

Cílem Microsoft NGO Awards bylo najít inspirativní příběhy o tom, jak technologie pomáhají v neziskovém sektoru. Hledali jsme originální příklady dobré praxe, které pomohly zajímavým způsobem propojit technologie se životem neziskové organizace a neziskových projektů a budou i inspirací pro ostatní.


Výherci roku 2016:

1. Kancelář v cloudu

Produkty: Office 365

Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s. s příběhem Kolega Office 365

„Díky Office 365 je pro nás dnes zcela běžné, že sdílíme dokumenty v cloudu, voláme si přes Skype a využíváme interní sociální síť Yammer. I přesto, že sedíme každý v jiné části Ostravy, opět dokážeme fungovat jako jeden tým,“ říká Jiří Drastík z Centra sociálních služeb Ostrava. Díky Office 365 pro neziskové organizace, který Microsoft nabízí neziskovkám bezplatně, propojili 60 zaměstnanců centra roztroušených po celé Ostravě a zlepšili tak dostupnost služeb i komunikaci.

 

 

2. Technologie pro každý den

Produkty: Aplikace z balíčku Microsoft Office Standard a Professional

Nadace Bona s příběhem Volnočasový klub Nadace Bona

Volnočasový klub je určen pro lidi s duševní onemocněním. „V klubu se klienti učí pracovat s netradičními funkcemi kancelářského balíku Microsoft Office, což nám pomáhá vytvářet kreativní příležitosti, jak vyplnit volný čas našich klientů, což je v rámci léčby schizofrenie klíčovým faktorem úspěchu,“ říká Filip Vrbický, ředitel Nadace Bona.

 

 

 

3. Procesy & infrastruktura

Produkty: Microsoft Server, Microsoft SQL Server, Microsoft Azure, Visual Studio Microsoft SharePoint, Microsoft Project, Microsoft Visio a další po dohodě s organizátory.

SVR - společnost pro vývojovou rehabilitaci o.p.s. s příběhem Rehabilitace s dálkovou správou videí

Organizace našla netradiční způsob, jak nabídnout oblíbenou Vojtovu metodu druhé generace většímu počtu pacientů. Technologie v tomto případě pomáhají kontrolovat provádění rehabilitace na dálku v pohodlí domova pacientů za účasti externích spolupracovníků, často lidí z úřadu práce. Ti provedou domluvenou léčbu, nahrají terapii na video a pošlou na Microsoft server, díky kterému může léčbu flexibilně a kdykoli zhodnotit zkušený terapeut. „Serverové řešení od Microsoft nám pomáhá šetřit náklady, čas našich fyzioterapeutů i pacientů a zvyšuje množství provedených terapií. Pro účely léčby na dálku využíváme například i Skype, prostřednictvím kterého léčíme pacienty v USA,“ říká Václav Krucký, ředitel SVR.

 

Ceny pro výherce jednotlivých kategorií:
  • Společenská večeře se zástupci společnosti Microsoft, dalšími partnery a vítězi soutěže.
  • Jednodenní mediální školení od společnosti Microsoft nebo jednodenní školení na produkty společnosti Microsoft.
  • Cena PwC Česká Republika: 4h individuálního poradenství v oblasti analýzy, segmentace, správy a reportingu dat.
  • 6h workshop + návazné konzultace od Karla Novotného (MINDLESS) na témata z oblastí marketingu a brandingu.
  • Mediální podpora na Ihned.cz.
  • Prezentace příběhu na akci Den pro neziskové organizace.

Pravidla a kritéria soutěže:

Hlásit se mohou neziskové organizace (právní formy: spolky, pobočné spolky, ústavy, nadace a nadační fondy, obecně prospěšné společnosti a církevní právnické osoby) s příběhem konkrétního využití technologie od společnosti Microsoft. Každá organizace může přihlásit až 2 příběhy (pozn. i ve stejné kategorii)*.

Přihlašování bylo ukončeno 4. 3. 2016, 12:00.

Výherci jednotlivých kategorií byli vyhlášeni 14. 4. 2016 na akci Den pro neziskové organizace, kde proběhlo oficiální ocenění a prezentace příběhů, jak technologie pomohly v praxi.


Hlavní partner:

 

Partneři:

 

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru