Microsoft NGO Awards 2017

Hledáme a oceňujeme příklady dobré praxe, které inspirují ostatní!

Druhý ročník soutěže byl ukončen a výsledky byly vyhlášeny.

 

 

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 proběhlo v rámci akce Den pro neziskové organizace vyhlášení soutěže Microsoft NGO Awards 2017 a vítězné neziskové organizace své příběhy na akci také s velkým úspěchem odprezentovali. Tímto jim děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v další činnosti a při využívání technologií. Děkujeme také všem partnerům, kteří do soutěže věnovali ceny nebo pomohli soutěž a její vítěze mediálně zviditelnit - jmenovitě Nadace Neziskovky.cz, Alza.cz, Economia a Český rozhlas. Největší díky patří samozřejmě hlavnímu partnerovi společnosti Microsoft.

Hledali jsme příklady dobré praxe, příběhy neotřelého a inspirativního využití Microsoft technologií, příběhy o tom, jak technologie pomáhají v činnosti neziskových organizací. Podívejte se, jak to dopadlo!

Přihlášených příběhů jsme obdrželi tento rok 16, tady téměř dvojnásobek prvního ročníku. Vyhlásili jsme 2 vítěze ve dvou kategoriích - Přímá pomoc cílové skupině a Organizační rozvoj - a třetí organizace obdržela zvláštní ocenění společnosti Microsoft. A kdo se tedy konkrétně stal vítězem letošního ročníku?

 

 

1. První místo v kategorii Přímá pomoc cílové skupině

Aplikace Záchranka, z.ú. s příběhem Záchranka pro Windows Phone, Záchranka Web App

"Aplikace Záchranka dokáže velice přesně určit a zaslat zdravotníkům lokaci, kde se zraněný nachází, a výrazně tak usnadňuje komunikaci se záchrannou službou. Je nesmírně užitečná i pro lidi se sluchovým handicapem, kteří by se jen těžko dovolali na tísňovou linku. Díky webovému rozhraní můžeme pomoct i tam, kde je těžko dostupný signál, a tím i ztížená možnost si aplikaci stáhnout, např. v horském terénu, " představuje aplikaci jeden z tvůrců Martin Dybal.

Díky platformě Microsoft Azure byla v lednu 2017 Záchranka spuštěna jako webová aplikace, díky které uživatel kontaktuje záchrannou službu a odešle jí svou přesnou polohu bez nutnosti instalace mobilní aplikace. Více informací o aplikaci a neziskové organizace naleznete na www.zachrankaapp.cz.

2. První místo v kategorii Organizační rozvoj

Domov Sue Ryder, z.ú. s příběhem Online propojení pracovníků terénní sociální služby "Za babičkou na cloudu"

"Při péči o klienty s Alzheimerovou demencí je nesmírně důležité, aby měl každý pečovatel aktuální informace o stavu klienta. Díky důslednému používání aplikací Office 365 jsou tyto informace neustále aktualizovány a dostupné doslova na jedno kliknutí na jakémkoli zařízení, ať už je to stolní počítač v kanceláři nebo tablet či chytrý telefon v terénu. Díky bezpečnosti cloudového řešení se navíc nemusíme bát, že by citlivé údaje unikly na veřejnost, " říká o řešení vedoucí terénní služby Petr Krbec.

Organizace využívá Office 365 pro rychlejší a snadnější komunikaci mezi kolegy a vedením, ke sdílení a stahování dat a informací o klientech a neustále pracuje na dalším rozšířování použití.Více informací o činnosti Domova najdete na www.sue-ryder.cz.

3. Zvláštní ocenění společnosti Microsoft 

Tamtamy o.p.s. s příběhem Skype bez bariér

"Mezi našimi uklízečkami máme i řadu neslyšících osob. Zpočátku jsme řešili, jak s nimi komunikovat. Neslyšící totiž nemůže jednoduše vzít telefon a zavolat. Komunikační bariéry nakonec překonal Skype. Díky Skype v mobilu nám uklízečka může kdykoliv napsat, poslat fotku, když něco rozbije nebo při složitějších věcech využít služeb tlumočení do znakového jazyka,“ říká ředitelka Tamtamy o.p.s. Mirka Kroupová. "Po Skype se věci lépe vysvětlují a na rozdíl od placených služeb telefonních operátorů je komunikace zdarma," shrnuje Mirka Kroupová výhody komunikace po Skypu.

Kromě klasických hovorů a chatu využívá organizace u Skype také možnost konferenčních hovorů, videohovorů a možnost sdílení souborů, videí nebo fotografií. Více o činnosti organizace Tamtamy se dozvíte na tamtamy.cz.

Ceny pro výherce jednotlivých kategorií


  • Hvězdný tablet TrekStor SurfTab twin 11.6 od společnosti Microsoft
  • Kupón na administrativní poplatek v programu TechSoup v hodnotě 10 000,- Kč
  • Prezentace vítězných příběhů na webu www.ihned.cz
  • Případová studie z vítězných příběhů na webu Svět neziskovek
  • Kurz od Nadace Neziskovky.cz na téma Využívání Microsoft technologií pro efektivní řízení organizace (přesný termín bude upřesněn ve spolupráci s neziskovými organizacemi)

Pravidla a kritéria soutěže:

Hlásit se mohou neziskové organizace (právní formy: spolky, pobočné spolky, ústavy, nadace a nadační fondy, obecně prospěšné společnosti a církevní právnické osoby) s příběhem konkrétního využití technologie od společnosti Microsoft. Každá organizace může přihlásit až 2 příběhy.

Příběhy jsou pořadateli rozděleny do dvou kategorií podle toho, zda se jedná o využití technologií pro cílovou skupinu organizace či využití v rámci organizace pro její rozvoj a lepší dostupnost služeb. V každé kategorii vyhlásíme jednu vítěznou organizaci + jedna organizace obdrží zvláštní cenu společnosti Microsoft. 

Do soutěže bylo možné se hlásit do neděle 5. 3. 2017. Děkujeme za všechny přihlášené příběhy.

Vítězné projekty vybrala odborná komise složená ze zástupců pořadatele a partnerů soutěže.

Vítězné příběhy a detaily z minulého ročníku naleznete na www.techsoup.cz/ngoawards2016.

Soutěž vyhlašuje společnost Microsoft ve spolupráci s TechSoup Česká republika (Sdružení VIA, z. ú.). Partnery soutěže jsou společnost Economia, Nadace Neziskovky.cz, Český rozhlas a Alza.cz

 

Hlavní partner:

 

 

 

 

Partneři:

Kontakt, registrace: 

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru