ParaCENTRUM Fenix

Who: 
Vojtěch Vašíček - Ředitel, ParaCENTRUM Fenix
Quote: 
Tento softwarový dar rozšířil naše možnosti, a naše organizace tak využívá výhod moderního softwaru, který naplňuje naše potřeby.

ParaCENTRUM Fenix rozšiřuje IT dovednosti svých klientů

ParaCENTRUM Fenix je nezisková organizace zajišťující služby pro imobilní osoby s poškozením míchy, jejich rodinné příslušníky a přátelé. Mottem ParaCENTRA Fenix je „Zpět do života“. Organizace se snaží vrátit lidi zpět do aktivního života a být jim celoživotním partnerem.

Součástí jejich činnosti je trénink různých pracovních dovedností a informačních technologií.

Výuka IT probíhá ve dvou úrovních – základní a pokročilí. V základním kurzu lektoři učí klienty základy práce s operačním systémem, práce s Internetem a kancelářskými balíky Microsoft Office.

Studenti pokročilého kurzu se mohou naučit práci s HTML kódy, počítačovou grafiku či jak spravovat operační systém. Lektoři se rovněž přizpůsobují a dávají prostor i dalším tématům, o která se studenti zajímají.

Organizace v minulosti využívala Windows XP Professional a Office 2003 Professional. Poté, co Microsoft spustil nové verze svých produktů, se rozhodla v roce 2012 v rámci zachování vysoké úrovně svých kurzů využít výhod programu TechSoup a získala tak operační systém Windows 7 a kancelářský balík 2010 Professional Plus. Prostřednictvím TechSoup Česká republika tak bylo vybaveno 6 počítačů v učebně a dalších dvanáct zařízení sloužící k administrativě.

V budoucnu by se organizace chtěla zaměřit také na inovaci svého hardwaru týkající se především implementace asistenčních technologií, které by usnadnili práci s počítačem také klientům s těžkým zdravotním postižením


http://www.paracentrum-fenix.cz/