Ohlédnutí za Dnem pro neziskové organizace 2013

Ve středu 26. června měli zájemci z řad neziskových organizací možnost rozšířit své znalosti z oblasti informačních technologií - díky vzdělávacímu semináři - Den pro neziskové organizace, který se konal již popáté. Seminář proběhl v moderní ekologické budově, sídle PwC Česká republika - City Green Court na pražské Pankráci.

Akci zahájili Roman Cabálek, generální ředitel společnosti Microsoft v České republice, Jiří Bárta, výkonný ředitel Nadace VIA a Petr Hazuza z Nadace Charty 77 - Konto Bariéry.

Po úvodním slovu hovořil Jiří Karpeta se svými hosty o novinkách ze světa Microsoftu a užitečných řešeních pro neziskovky. Po přestávce na kávu a drobném občerstvení představili Lukáš Hejna a Tomáš Hájek ze Sdružení VIA dárcovský program TechSoup Česká republika. Díky němu mají české neziskovky přístup k softwarovým darům od předních technologických společností.

Následovala polední pauza. Účastníci měli možnost ochutnat občerstvení připravené podle receptů z různých koutů světa. Stejně jako loni jej zajišťoval Ethnocatering, sociální podnik pomáhající imigrantům.

Odpoledne proběhlo ve znamení seminářů probíhajících paralelně ve dvou sálech. Seminářem plným užitečných tipů pro efektivní komunikaci s médii zahájila odpolední blok Dana Dvořáková ze společnosti Telefónica Czech Republic. O své zkušenosti s novináři se mohla podělit díky práci na programu Think Big. Následoval seminář o CRM, kdy srozumitelnou formou představil řešení pro neziskovky Michal Froněk ze společnosti Microsoft. Blok v malém sále zakončil Lukáš Hejna ze Sdružení VIA. Svižnou prezentací plnou nápaditých příkladů předvedl účastníkům, jak lze úspěšně pojmout online fundraising v neziskovkách.

Ve velkém sále zahájil odpolední blok Jidřich Navrátil z WBI svou přednáškou o plánování projektů a sdílení projektové komunikace. Lenka čábelová z PwC Česká republika seznámila účastníky se zásadmi využití efektivní komunikace formou e-mail marketingu. Poslední workshop vedl Stefan Vadocz z Neopublic, který přednášel o současném fenoménu sociálních sítí a jeho možnostech využití neziskovými organizacemi.

 

 

Šest seminářů nabitých informacemi, které mohou neziskovám pomoci pracovat lépe a efektivněji, získat více příznivců a dárců a zlepšit své celkové fungování. Takový byl pátý ročník Dne pro neziskové organizace.

Fotografie za akce i prezentace k jednotlivým seminářům jsou k dispozici online (na SkyDrive klikněte na "Přihlásit se pomocí kódu na jedno použití").

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru