Ohlédnutí se: Technologie pomáhají – Den pro neziskové organizace 2014

Ve čtvrtek 15. května se téměř 120 zástupců českých neziskových organizací setkalo na semináři o informačních technologiích - Dni pro neziskové organizace 2014. Dozvěděli se, jak je mohou využívat při pomoci potřebným, práci s dětmi a mládeží nebo k jiným veřejně prospěšným aktivitám. Šestý ročník oblíbeného semináře se stejně jako loni konal v moderní ekologické budově, sídle PwC Česká republika - City Green Court v Praze na Pankráci.

Akce byla zaměřena nejen na informace o využití software, cloudových a databázových řešení, které mohou neziskovkám výrazně pomoci v každodenní práci, ale také na témata PR nebo fundraisingu. Své zkušenosti přestavili a sdíleli jak IT odborníci, tak přímo pracovníci z neziskovek, které technologie úspěšně využívají.

Den zahájila Lenka Čábelová, tisková mluvčí a manažerka CSR aktivit společnosti Microsoft v ČR, Jiří Bárta, výkonný ředitel Nadace VIA a Božena Jirků z Nadace Charty 77 - Konto Bariéry. Po úvodním slově byl představen program Office 365 pro neziskové organizace, díky kterému mohou české neziskovky využívat bezplatně „moderní kanceláře v cloudu“. Office 365 již dnes plně využívá 69 neziskových organizací s více než 5 000 aktivními uživateli.

V dopolední části semináře byl dále představen mezinárodní program TechSoup, díky kterému mohou neziskovky od roku 2010 získat darovaný software od významných IT společností. Neziskovkami nejžádanější je operační systém Windows a kancelářský balíček Office. V posledních 4 letech díky tomuto programu získalo již více než 1360 organizací darovaný software od Microsoft v celkové tržní hodnotě 150 mil. Kč.

Odpoledne proběhlo ve znamení workshopů a seminářů zaměřených na využití technologií, ale také oblast PR – komunikace na sociálních sítích a fenomén blogu, fundraising v online prostředí a měření dopadů výsledků činnosti neziskovek. Jeden z workshopů byl věnován práci s českým softwarem na úpravu fotografií Zoner Photo Studio. Lektoři přednesli na workshopech mnoho užitečných tipů a zkušeností z vlastní praxe, které sdíleli a diskutovali s přítomným obecenstvem.


Šestý ročník semináře proběhl v Praze na Pankráci v moderních konferenčních prostorách City Green Court. Příjemná a přátelská nálada vzdělávacího semináře se nesla po celý den akce.

Den pro neziskové organizace pořádá společnost Microsoft a Sdružení VIA ve spolupráci s programem TechSoup Česká republika a Nadací Charty 77 – Kontem bariéry. Partnery akce jsou Nadace VIA, TechSoup Global a PwC Česká republika.

Fotografie z akce i prezentace k jednotlivým seminářům jsou k dispozici online na OneDrive.

Na základě zpětné vazby připravuje Microsoft pro neziskovky webové prostředí pro sdílení nápadů a zkušeností nejen ze světa IT. O jeho existenci budou účastníci informováni v další komunikaci. Kdokoli může společnosti Microsoft zaslat návrhy, co by na takovém portále nemělo chybět. Tipy lze zaznamenávat do formuláře na adrese http://1drv.ms/1p60YWC.

Na akci byl také patrný velký zájem o CRM pro účely neziskových organizací. Společnost Dynamica se proto rozhodla podpořit neziskový sektor. Hledá neziskovou organizaci s vizí, zdroji a chutí podílet se na vývoji CRM pro neziskové organizace na bázi Dynamics CRM. Zájemci mohou kontaktovat pana Zdeňka Otáhala, z.otahal@dynamica.cz, tel: 731 645 894.

Děkujeme za Vaši aktivní účast a budeme se těšit na další akci.

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru