Jak jsme si vedli v roce 2015?

V jednoduché grafice Vám přinášíme nejdůležitější čísla a události roku 2015 v programu TechSoup. Děkujeme za Vaši důvěru a spolupráci, díky nimž jsme toho všeho mohli dosáhnout.

 
  Pro větší detail klikněte na obrázek.

Síť organizací TechSoup Global Network, jejíchž součástí je i TechSoup Česká republika, se v roce 2015 stala opravdu globální a dárcovské programy a další výhody tak mohou dnes využívat organizace téměř po celém světě. Dosud jsme společně pomohli již více než jednomu milionu jednotlivců pracujících v různorodých neziskových organizacích v různých koutech světa.

Operační systémy a klíčové kancelářské balíky MS Office byly použity k vybavení učebny počítačových kurzů, které by si organizace jinak nemohla dovolit,“ říká zástupkyně české neziskové organizace Centrum Paraple k softwarovým darům od společnosti Microsoft nabízeným skrze program TechSoup. A portfolio společností, které skrze TechSoup nabízejí darovaný software či další zvýhodněné nabídky, se stále rozšiřuje. V roce 2015 se nám podařilo zavést nabídky firem Adobe a Box.org.

A co ve statistikách nenajdete?

Softwarové dary jsou stále většinovou ale ne jedinou částí programu TechSoup. V roce 2015 jsme se ještě více ponořili do vzdělávání neziskových organizací v oblasti technologií. Již tradičně jsme v polovině dubna se společností Microsoft uspořádali Den pro neziskové organizace plný zajímavých přednášek a diskuzí na technologická témata. Kromě toho jsme spolupracovali na webinářích k jednotlivým aplikacím Office 365. Všechny tyto aktivity již plánujeme také na rok 2016.

S Nadací Via jsme začali spolupracovat na vzdělávacím cyklu Poradce, který dosud již dvakrát nabídl rozsáhlý a praktický seminář k aplikaci Excel a jeden cyklus k aplikaci Word. A tím nekončíme. V roce 2016 plánujeme workshopy k programu Zoner Photo Studio či k službám Google Apps a Google Analytics.

Spolupráci s námi navázala Vysoká škola ekonomická v Praze, jejíž studenti předmětu Manažerská informatika 4 v zimním semestru 2015/2016 vypracovali své seminární práce ve spolupráci s neziskovými organizacemi využívajícími Office 365. A jak spolupráce dopadla? Ne všichni studenti svou práci zatím dokončili, ale již teď je jasné, že budeme pokračovat i v příštím semestru. „Za spolupráci jsem moc ráda, protože jsem se kromě nových věcí v Sharepointu naučila i jiné věci, spíše osobního charakteru,“ tak hodnotí průběh projektu jedna ze studentek. Rádi byste se příště zapojili? Sledujte naše stránky. Včas zveřejníme nový formulář pro neziskové organizace, skrze který se budete moci zapojit.

V roce 2015 se nám rovněž podařilo do sekce Zajímavé nabídky přidat řadu nových nástrojů či služeb, které dokáží ulehčit práci či podpořit znevýhodněné skupiny osob, a jejich tvůrci nabízejí slevu či zvýhodněnou nabídku pro neziskové organizace.

Těšíme se na rok 2016 a děkujeme, že jste s námi!

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru