Studenti Vysoké školy ekonomické pomáhají

V lednu bylo uzavřeno pilotní kolo projektu, v rámci kterého spolupracovali neziskové organizace se studenty Vysoké školy ekonomické v Praze na zavedení cloudové služby Office 365. Přečtěte si, jak se jim dařilo.

Celý projekt vznikl jako nápad profesora Vysoké školy ekonomické a zároveň lektora předmětu Manažerská informatika 4 a týmu TechSoup Česká republika - propojit studenty, které své seminární práce často vytváří na fiktivních příkladech, a neziskové organizace, kterým často chybí časové i lidské kapacity na správnou implementaci nových technologií. Tak proč to nespojit?

TechSoup tým oslovil neziskové organizace a první zájemci o implementaci Office 365 v rámci seminárních prací na sebe nenechali dlouho čekat. Kontakty na zájemce byli poté předány panu profesorovi a jeho studentům, kteří si vybrali jednotlivé organizace, kontaktovali je a společně začali pracovat na seminárních pracích. A jak vše dopadlo?

 

*Obrázek je pouze ilustrační

"Tento týden ještě budu školit zaměstnance, aby s intranetem uměli sami a nepotřebovali moji asistenci, což by mělo zajistit, že ho budou využívat i v budoucnu. Za spolupráci jsem moc ráda protože jsem se kromě nových věcí v Sharepointu naučila i jiné věci, spíše osobního charakteru". Tento výrok jedné ze studentek dobře ilustruje všeobecnou spokojenost na straně studentů, kteří si velmi často pochvalovali, že spolupráce jim nepřinesla pouze nové znalosti ohledně Office 365, ale také "něco navíc", k čemu ve škole nepřijdou, například nahlédnutí do života lidí s handicapem. Studenti byli spokojeni a to i přesto, že spolupráce často přesahovala dobu, kterou by bylo potřeba věnovat seminární práci s fiktivním příkladem organizace. V některých případech bude spolupráce překračovat rámec kurzu a pokračovat např. ve formě zaškolení uživatelů Office 365.

Pro neziskové organizace spolupráce znamenala právě onu nenahraditelnou pomoc při implementaci služby Office 365, na kterou často chybí zdroje. Ne vždy však k zavedení došlo. Jedna z organizací například po podrobné konzultaci se studentem dospěla k názoru, že většinu nástrojů Office 365 by prakticky nevyužila a proto zůstanou u jiných nástrojů. I takové výsledky jsou však pro organizace přínosem a znamenají cenné úspory.

Zaujal Vás projekt? Rádi byste přihlásili také Vaši organizaci? Více o projektu a přihlášku naleznete v sekci Další nabídky/ Spolupráce se studenty VŠE na implementaci Office 365. Budeme se těšit na případnou spolupráci.

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 375

registrovaných neziskovek

426 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

48 883

zprostředkovaných licencí a hardwaru