Meet and Code - Evropský týden programování

Zapojte a nadchněte děti a mládež do 24 let do kódování a digitalizace. Ukažte jim, jaká může být s technologiemi zábava. Pokud jste organizace pracující s mládeží, nadšený učitel či dobrovolník v takových organizacích a rádi byste zorganizovali událost zaměřenou právě na technologie a kódování, Meet and Code je tu právě pro vás.

 

 

Myšlenka

Iniciativa Meet and Code poskytuje prostředky až ve výši 400 eur na uspořádání akce související s tématem programování, které jsou organizované v rámci a během Evropského týdne programování.

Evropský týden programování se koná od 7. do 22. října. Je založen na myšlence Young Advisors (Mladých poradců), poradní skupiny bývalé komisařky EU pro digitální agendu Neelie Kroesové, a je podporován Evropskou komisí.

Cílová skupina a záměr

Cílovou skupinou akcí jsou děti a mladí lidé ve věku 8 až 24 let, kteří by měli být uvedeni do světa technologií a programování zábavnou formou. Záměrem těchto akcí je ukázat mladým lidem, jak může být programování zábavné, a jak může být použito k realizaci různých nápadů.

Jak se přihlásit? Další informace naleznete na www.meet-and-code.org, kde se rovněž můžete registrovat a přihlásit své nápady na akce.

Nápady na akce mohou být předkládány pouze online od 1. července do 15. září 2017. Jedna organizace může předložit několik různých nápadů na akce. Každý nápad na akci, který bude vybrán k finanční podpoře, má šanci získat až 400 eur.

Organizátoři a formát akcí

Naplánovat a realizovat akce pro děti a mládež mohou různé skupiny nebo aktivní jedinci jako jsou školy, IT specialisté, podniky nebo počítačové kluby. O grant na pořádání akce však může zažádat pouze nestátní nezisková organizace.

Možné formáty akce zahrnují hackathony, programovací workshopy, přednášky, filmové akce, soutěže, robotické kurzy a jiné. Vaší představivosti se meze nekladou. Nápady na různé akce, prezentace a užitečné nástroje najdete také na http://codeweek.eu/resources/.

Získané finanční prostředky mohou organizace využít na veškeré náklady související s organizací akce a s ní samotnou.

Zapojené země

Iniciativa Meet and Code podporuje programovací akce v následujících zemích: Rakousko, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Německo, Maďarsko, Kazachstán, Polsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko a Ukrajina.

Za iniciativou Meet and Code stojí společnost SAP a organizace Haus des Stiftens gGmbH, která ve spolupráci s americkou neziskovou organizací TechSoup provozuje IT portál Stifter-helfen.net v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Spolu s nimi se na iniciativě podílí partneři z příslušných zemí sítě TechSoup Europe.

Jak se přihlásit a vytvořit akci?

  1. Před registrací a přihlášením si, prosím, důkladně prostudujte Podmínky účasti na stránkách Meet and Code a přesvědčte se, že Vaše organizace a plánovaná akce tyto podmínky splňuje.
  2. Zaregistrujte se!
  3. Pokud jste organizace, která zatím není registrovaná v porgramu TechSoup Česká republika, je možné, že vás budeme kontaktovat a vyžádáme si dokumenty potřebné k ověření, že jste nezisková organizace podle pravidel programu TechSoup.
  4. Poté, co si vytvoříte účet, můžete se přihlásit a přidat akci.
  5. Každý nápad na akci bude během dvou týdnu od jeho předložení ověřen a vyhodnocen pracovníky Sdružení VIA. Po těchto maximálně dvou týdnech bude zástupce organizace informován e-mailem s vyrozuměním, zda bude nápad finančně podpořen či nikoliv.
  6. Organizace mohou předkládat své nápady od 1. července do 15. září 2017 do 23:59.
  7. Informace o tom, co je třeba vykazovat po proběhlé akci, naleznete také v Podmínkách účasti.

Máte dotazy či nejasnosti?

Rádi je zodpovíme e-mailem. Kontaktujte nás na meet-and-code@sdruzenivia.cz.

Těšíme se na Vaše nápady a přihlášky! 

 

 

 

Kontakt, registrace: 

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru