Meet and Code - uspořádejte akci pro děti a mládež a získejte na ni až 400 EUR

Zapojte a nadchněte děti a mládež do 24 let do kódování a digitalizace. Ukažte jim, jaká může být s technologiemi zábava. Pokud jste organizace pracující s mládeží, nadšený učitel nebo dobrovolník v těchto organizacích a rádi byste zorganizovali událost zaměřenou na technologie a programování, Meet and Code je tu právě pro vás.

 

 

O co běží?

Iniciativa Meet and Code poskytuje prostředky ve výši až 400 EUR na uspořádání akce související s tématem programování, které jsou organizované v rámci a během Evropského týdne programování, který tento rok proběhne od 7. do 22. října.

Evropský týden programování je založen na myšlence Young Advisors (Mladých poradců), poradní skupiny bývalé komisařky EU pro digitální agendu Neelie Kroesové, a je podporován Evropskou komisí.

Cílová skupina a záměr

Cílovou skupinou akcí jsou děti a mladí lidé ve věku 8 až 24 let, kteří by měli být uvedeni do světa technologií a programování zábavnou formou. Záměrem těchto akcí je ukázat mladým lidem, jak může být programování zábavné, a jak může být použito k realizaci různých nápadů.

Jak se přihlásit? Další informace naleznete na www.meet-and-code.org, kde se rovněž můžete registrovat a přihlásit své nápady na akce. Postup registrace a vytvoření akce naleznete také na stránkách TechSoup v sekci Zajímavé nabídky.

4. 8. 2017 - Omlouváme se za technické problémy, webové stránky Meet and Code mohou být aktuálně nedostupné. Na řešení problému pracujeme. Děkujeme za pochopení. 

Nápady na akce mohou být předkládány pouze online od 1. července do 15. září 2017. Jedna organizace může předložit několik různých nápadů na akce. Každý nápad na akci, který bude vybrán k finanční podpoře, má šanci získat až 400 eur.

Organizátoři a formát akcí

Naplánovat a realizovat akce pro děti a mládež mohou různé skupiny nebo aktivní jedinci jako jsou školy, IT specialisté, podniky nebo počítačové kluby. O grant na pořádání akce však může zažádat pouze nestátní nezisková organizace.

Možné formáty akce zahrnují hackathony, programovací workshopy, přednášky, filmové akce, soutěže, robotické kurzy a jiné. Vaší představivosti se meze nekladou. Nápady na různé akce, prezentace a užitečné nástroje najdete také na http://codeweek.eu/resources/.

Získané finanční prostředky mohou organizace využít na veškeré náklady související s organizací akce a s ní samotnou.

Zapojené země

Iniciativa Meet and Code podporuje programovací akce v následujících zemích: Rakousko, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Německo, Maďarsko, Kazachstán, Polsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko a Ukrajina.

Za iniciativou Meet and Code stojí společnost SAP a organizace Haus des Stiftens gGmbH, která ve spolupráci s americkou neziskovou organizací TechSoup provozuje IT portál Stifter-helfen.net v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Spolu s nimi se na iniciativě podílí partneři z příslušných zemí sítě TechSoup Europe.

V případě dotazů se nám neváhejte ozvat e-mailem na meet-and-code@sdruzenivia.cz. Těšíme se na vaše registrace a nápady!

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru