Google pro neziskové organizace

logo.png
Partneři:

Google pro neziskové organizace nabízí oprávněným organizacím zdarma přístup k placeným verzím produktů společnosti Google a také speciálním funkcím navrženým přímo pro neziskové organizace. Tyto nástroje mohou pomoci neziskovým organizacím najít nové dárce či dobrovolníky, zefektivnit a usnadnit práci a aktivizovat své podporovatele.

Přínosy pro organizaci

  • Zdarma přístup ke G Suite. Jedná se o několik aplikací, které můžete využít pro kancelářskou administrativu. Do těchto aplikací patří Gmail, Google Dokumenty, Tabulky, Kalendář, Prezentace, Formuláře, Hangouts, Disk (cloudové úložiště) a Weby.
  • Google Ad Grants. V rámci tohoto programu může nezisková organizace využít reklamních služeb AdWords až v hodnotě 10 000 $ měsíčně.
  • Prémiový účet YouTube. S prémiovým účtem získáte vyšší limit pro nahrávání videí, možnost zvolit si vlastní náhled videa a možnost přidat do videí překryvné reklamy s výzvou k akci.

Jak se do programu přihlásit?

Celý proces zahrnuje tři kroky, z nichž třetím je získání konkrétních zvýhodněných produktů (G Suite, Ad Grants, Youtube, Mapy). Před tím je ale třeba splnit dvě podmínky: vytvořit si na webu TechSoup Česká republika ověřovací klíč a zaregistrovat se do programu Google pro neziskové organizace (GPNO).

Pozor: Vyčkejte s registrací jednotlivých produktů (např. G Suite, Ad Grants aj.), až budete mít aktivní účet GPNO. Jednotlivé produkty sice lze z technického hlediska objednávat i předtím, ale může to vést k různým problémům, než se účty konkrétních produktů propojí s hlavním účtem vaší NNO.

1. Nejprve budete potřebovat ověřovací klíč. Ten můžete vygenerovat ve svém uživatelském účtu na stránkách techsoup.cz. Jak ověřovací klíč vytvořit, si podrobně přečtěte zde.

2. Poté je potřeba se zaregistrovat do programu Google pro neziskové organizace. Takto vytvořený účet bude sloužit jako správcovský účet vaší organizace, kterým si můžete aktivovat jednotlivé produkty, přidávat k nim jednotlivé uživatele atd. Nejdřív si můžete pročíst bližší informace o programu GPNO na našich stránkách. Vlastní registraci do programu uskutečníte na této adrese: https://www.google.com/nonprofits/account/signup/us?hl=cs.

3. Po schválení registrace se přihlaste k administrátorskému účtu GPNO na adrese https://www.google.com/nonprofits a vytvořte první žádost o některý z produktů, ať už to bude G Suite (dříve Google Apps for Domains), YouTube Premium (pro NNO zdarma), Google Ad Grants s dotací až 10 000 dolarů měsíčně nebo přístup ke Google Maps Premium zdarma.

Portál nápovědy Google pro neziskové organizace

Více informací o programu

Stránky nápovědy pro G Suite

Stránky Google Ad Grants

Validační partner 

TechSoup spolupracuje s tímto partnerem poskytováním validačních služeb, tedy provádí pro partnera ověření, zda přihlášená nezisková organizace splňuje podmínky partnera k poskytnutí služby. O službu žádáte přímo u daného partnera a veškerou podporu a komunikaci o programu zajišťuje tento partner. Za tuto službu neplatíte programu TechSoup žádný administrativní poplatek.

 

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru