25.08.2017

5 základních důvodů, proč si vytvořit plán technologií

Napsáno: 
Srpen 3, 2017
Autor: 
John Kenyon
Translated on: 
Srpen 11, 2017

Máte v organizaci strategický plán týkající se vašeho technologického vybavení? Pokud ještě ne, neváhejte s jeho vytvoření. V následujícím článku vám prozradíme pět základních důvodů, proč se vyplatí takový plán mít.

 

 

Koordinace

Bez plánu byste nikdy svým podřízeným a spolupracovníkům nedovolili vykonávat váš humanitární projekt, vaši misi. A stejně tak si plán zaslouží i technologie, které jsou dnes používány prakticky v každé oblasti činnosti. Plán může být majákem, který šikovně řídí vaši činnost a úsilí a díky nim se vyvarujete nejistotě, která vás může paralyzovat.

Šetříte zdroje

Technologie mohou být drahé a matoucí. Jsou náročné na finanční i lidské zdroje. Rychlé ad-hoc opravy a krátkozraké náplasti při potížích s technologiemi vám tyto náklady ještě zvýší. Plán vám však může pomoci zůstat soustředěný na dlouhodobé cíle a při řízení technologií pracovat efektivně.

Zvýšení efektivity

Organizace, které si připravily plán technologií, dokázaly zvýšit počet lidí, pro které vykonávaly své služby, až o 20 procent. A to pouze tím, že přemýšleli, jak správně využít technologie. Plánování pomáhá identifikovat (cíle, zdroje, prostředí atd.) a vyhnout se tak neefektivní činnosti. Pokud mají vaši zaměstnanci správné nástroje a podklady pro svou práci, jsou mnohem efektivnější ve všem, co dělají.

Lepší rozhodování

Pevný základ ve formě plánu vede k promyšlenějšímu a strategičtějšímu rozhodování. Organizace mající plán dosahovaly zlepšení nejen v používání technologií, ale také v oblasti data managementu. Plán pomáhá identifikovat data, která jsou pro zaměstnance a management opravdu důležitá, a zlepšuje tak jejich schopnost dělat správná rozhodnutí založená na těchto datech.

Více finančních prostředků

Dobrý plán správně propojuje poslání organizace a její využití technologií. Například, v případě, že potenciální dárce by rád podpořil dostupnost služeb pro duševní zdraví v určité komunitě, můžete mu pomocí plánu jednoduše ukázat, jak vám technologie pomáhají dosahovat vašich cílů. Stejně tak můžete současným dárcům ukázat, jaké jsou náklady na technologie v jednotlivých projektech, které podporují.

Bez ohledu na věk, zkušenosti s technologiemi či velikost organizace, pracovníci v neziskových organizacích těží z těchto výhod. A vy můžete také. Sami již pravděpodobně víte alespoň 80 procent z toho, co potřebujete znát pro efektivní plánování technologií – znáte organizační kulturu, historii, procesy a prostředí, ve kterém fungujete.

Dokončení procesu plánování a vytvoření technologického plánu znásobí výsledky, které dostáváte z vašich investic a zdrojů. A kdo by nechtěl být zase o něco efektivnější a lépe nakládat se svými zdroji.

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru