16.11.2017

Z mikulášské nadílky od Compuritas se stala předvánoční a stále běží!

instacompuritas.png
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
Listopad 16, 2017

 

Firma Compuritas prodloužila svou nadílku a stále nabízí slevy na velké množství produktů ze svého sortimentu nabízeného skrze TechSoup Česká republika - notebooky, počítače, obrazovky a nechybí ani speciální vánoční nabídka Apple zařízení. My z toho máme, jak vidíte, radost velikou. Co vy? Zapište si do diáře a nezapomeňte v tyto dny sledovat náš Katalog produktů.

A proč vlastně pořizovat repasovné počítače? Již jsme psali o tom, jak díky nákupům repasovaných zařízení pomáháte chránit životní prostředí a dnes bychom vám rádi přiblížili, jaká je běžná životnost IT zařízení ve většině průmyslových odvětví a proč se firma Compuritas rozhodla vstoupit do klasického spotřebního řetězce a vdechovat starším zařízením nový život.

Starší a levné, ale vysoce kvalitní

Stejně jako většina odvětví i elektronický průmysl podléhá módě a je neustále nucen chrlit nové a zajímavější produkty, které sice stojí méně, ale jsou často těžko opravitelné a navržené tak, aby vydrželi akorát o něco déle než je záruční doba. Tzv. plánované zastarávání hraje bohužel i v IT průmyslu významnou roli.

Kromě levných zařízení však řada IT firem stále vyrábí zařízení určená především pro firemní zákazníky, u kterých musí dodržovat přísné kvalitativní standardy a tyto přístroje musí zůstat ve skvělé formě i roky po zakoupení. Jedním z důvodů je i to, že mnoho přístrojů je nakupováno na leasing. Výrobci jako DELL či HP poskytují přístroje třetím stranám s doživotní zárukou, minimální poruchovost je tedy v jejich absolutním zájmu. Firmy se však po několika málo letech často rozhodnou nové modely prodat a vyměnit "staré" počítače za nové modely, i když se na funkčnosti těch starých nic nezměnilo. V tomto okamžiku vstupuje do spotřebního řetězce Compuritas.

Většina velkých rakouských firem mění své počítače a jiné hardwarové vybavení po 3 až 4 letech z daňových důvodů nebo kvůli leasingovým smlouvám. Téměř vždy vyřazují zcela funkční přístroje a těch se ujímá Compuritas. Nabízí tedy právě pouze business modely, které byly navrženy s ohledem na dlouhou životnost a kvalitní provedení. Již mnoho let je firma Compuritas také oficiálním partnerem Microsoft v programu repasování počítačů (Microsoft Registered Refurbisher). Všechny produkty jsou tedy zpracovávány v souladu s přísnými pravidly a standardy tohoto programu.

Máte dotazy? Potřebovali byste zařízení, které jste v nabídce nenašli? Neváhejte kontaktovat Compuritas na info@compuritas.cz (v čj) nebo nás na podpora@techsoup.cz.

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

3 448

registrovaných neziskovek

340 566 586 Kč

hodnota darovaného IT

38 536

darovaných licencí a hardwaru