30.11.2017

Soutěžte s Hour of Code o skvělé ceny! Zapojte se do unikátní výuky základů programování.

detiprogramuji.JPG
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
Listopad 21, 2017

Hour of Code = Hodina kódu je celosvětový hodinový úvod do informatiky, kterého se každý rok účastní desítky milionů lidí po celém světě. Cílem je během jedné hodiny přiblížit zájemcům programování a ukázat, že každý se může naučit jeho základy. Za hodinou kódu stojí organizace Code.org.

Soutěžte s Hour of Code o skvělé ceny

Pořádáte nebo budete v prosinci pořádat Hodinu kódu? Chceme vás se společností Microsoft ocenit a připravili jsme pro vás doprovodnou soutěž.

Buďte první vlaštovka nebo nejaktivnější lektor(ka), vyhrajte odměnu za nejlepší záznam akce nebo speciální cenu TechSoup Česká republika.

Přihlásit se můžete prostřednictvím soutěžního formuláře na www.techsoup.cz/hourofcode do pátku 22. prosince. Automaticky se tak zařazujete do všech soutěžních kategorií. Do kategorie Speciální cena TechSoup Česká republika budou zahrnuty pouze přihlášky od nestátních neziskových organizací.

 

 

Jak uspořádat Hour of Code?

Organizátorem akce se může stát kdokoliv - nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti s informatikou nebo programováním. Veškeré informace, tutoriály a podklady naleznete na hourofcode.com. Na těchto stránkách se se svou akcí můžete také zaregistrovat, zapsat se tak do mapy událostí Hour of Code po celém světě a stát se součástí iniciativy.

V lekcích lze používat počítače, smartphony nebo tablety, některé nevyžadují počítač a připojení k internetu vůbec.

Jak vést Hodinu kódu? Začněte třeba tím, že si projdete videa z minulého roku na hourofcode.com, a vyberte si tutoriál a vhodný nástroj – využívat můžete například tutoriál postavený na oblíbené hře Minecraft - code.org/minecraft.

Pak již stačí jen uskutečnit samotnou Hodinu kódu, ideálně v týdnu od 7. do 13. prosince nebo v okolních týdnech, v kterých se do iniciativy zapojí celý svět.

Pro další informace se podívejte například na záznam z loňského slovenského webináře pro lektory Ako na Hodinu kódu?

Užitečné zdroje naleznete také na www.techsoup.cz/hourofcode nebo přímo na www.hourofcode.com.

Nezapomeňte na virtuální Hodinu kódu!

Již v pondělí 11. prosince proběhne Hodina kódu, na kterou se můžete připojit odkudkoliv. Bude probíhat od 9 do 11 dopoledne a program bude rozdělen do 30-ti minutových bloků, připojit se tedy můžete kdykoliv. S lektorem si projdete společně nový tutoriál Hodiny kódu v prostředí oblíbené hry Minecraft, ukážete si, jak se učit programování pomocí Minecraftu pro vzdělávání a v programovacím jazyce KODU a nakonec budete mít možnost zeptat se vývojářek ze Skypu, jaké je to pracovat jako programátor. Odkaz k připojení naleznete již brzy zde nebo na www.techsoup.cz/hourofcode.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat!

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

3 448

registrovaných neziskovek

340 566 586 Kč

hodnota darovaného IT

38 536

darovaných licencí a hardwaru