20.11.2014

TJ Sokol Opatov: Zoner Photo Studio

sokolopatovpripadovka.png
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
Listopad 20, 2017

 

"Co se nám velmi hodilo, byla v Zoner Photo Studiu možnost skenování fotek ve vyšším rozlišení, než zvládal software multifunkční tiskárny." Jan Caha, starosta jednoty

Nástroje: Zoner Photo Studio

Jak využili Zoner Photo Studio v Tělocvičné jednotě Sokola v Opatově?

TJ Sokol Opatov patří mezi tělocvičné jednoty České obce sokolské a zaměřuje se kromě tělovýchovné také na kulturní a společenskou činnost. Organizace působí převážně v obci Opatov, okres Třebíč, ale jejich divadelní soubor vyjíždí i do relativně vzdálených měst a obci České republiky. Organizace má kolem 140 členů, nemá žádné stálé zaměstnance a ve vedoucích funkcích pracuje cca 30 dobrovolníků.

Na naše otázky odpovídal pan Jan Caha, starosta této jednoty:

Jakým způsobem Zoner Photo Studio využíváte a v jakém rozsahu?

Program Zoner Photo Studio používáme pro práci s fotografiemi, počet uživatelů je prozatím pouze jeden a máme jednu licenci.

Jaké zlepšení a usnadnění Vám Zoner Photo Studio přineslo?

Dle popisu produktu je možno provádět hromadné úpravy fotek a souborů. Tuto možnost jsme prozatím nevyzkoušeli, ale je to jen otázkou času, než to budeme potřebovat.  Co se nám velmi hodilo, byla možnost skenování fotek ve vyšším rozlišení, než zvládal software multifunkční tiskárny. Program si najde všechny fotky, které máte v počítači což je pro přehled a organizaci dobré. Pro výstavu jsme využívali možnost vylepšení fotek. Nemáme tolik času na to, abychom se zabývali všemi funkcemi a nástroji v programu, takže na to, co se nám hodí, přicházíme, když začneme řešit nějaký problém.  

Můžete říct krátký příběh, jak byl produkt konkrétně využit?

V loňském roce jsme uspořádali výstavu k 130. výročí založení ochotnického divadla v Opatově. S tím souviselo shánění starých fotografií, programů divadla, rekvizit, životopisů. Na výstavě jsme chtěli mít velké fotky, nejméně o velikosti A4, takové se ani dnes nedělají standardně, natož před 100 a více lety. Vyřešili jsme to naskenováním ve vyšším rozlišení a fotku pak lze zvětšit bez ztráty kvality. S divadlem souvisí naše sokolovna, která jak se traduje, se začala stavět právě z popudu divadelních ochotníků. Dostaly jsme zapůjčenou fotku sokolovny z roku 1923. Na čelní straně do ulice byl do omítky vytesán nápis, který ale nešel přečíst. Fotku jsme naskenovali ve vysokém rozlišení, zvětšili a zjistili jsme, že nápis je sokolské heslo: "NI ZISK, NI SLÁVU!"

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru