16.01.2018

Windows Server a Azure – spolu ještě lepší

msazure_maly.png
Autor: 
tým TechSoup Česká republika
Napsáno: 
January 16, 2018

 

Jste zvyklí na používání Windows Serveru ve vaší organizaci, ale všude slyšíte skloňovat slovo „cloud“? Máme pro vás dobrou zprávu! Nemusí to být „buď a nebo“. V následující aktualitě přinášíme několik zdrojů, které vám mohou pomoci propojit službu Azure s on-premise Windows Server a využít tak vaše dlouhodobé serverové zkušenosti i v době cloudových řešení. 

Vše potřebné o tom, jak lze propojit Windows Server a Azure do řešení, které vašemu IT správci ušetří čas a celé organizaci peníze, naleznete na speciální stránce společnosti Microsoft. Vaší pozornosti doporučujeme především čerstvě vydaného průvodce The Ultimate Guide to Windows Server on Azure ve formě e-booku, kde naleznete odpovědi například na následující otázky:

  • Proč jít do cloudu?
  • Jaké jsou možnosti propojení Windows Serveru a Azure?
  • A co bezpečnost?
  • Už to někdo dělá?
  • Jak začít?

... a mnoho jiných informací.

Nabídka Windows Server pro neziskové organizace

A kde seženete jednotlivé zmiňované produkty? Klasická Windows Server řešení naleznete stále v nabídce TechSoup – od základního serverového operačního systému Windows Server v edici Standard nebo Datacenter přes databázové aplikace SQL Server po řadu dalších serverových aplikací.

Veškeré informace k nutnému počtu licencí pro jednotlivá jádra a k aktuálním verzím naleznete vždy v popisu produktu. V případě dotazů ohledně procesu žádosti o jednotlivé produkty nás neváhejte kontaktovat na podpora@techsoup.cz.

Azure pro neziskové organizace

Od podzimu 2016 Microsoft neziskovým organizacím nabízí roční kredit 5 000 USD na nákup jakýchkoliv služeb a produktů, které cloudová platforma Azure nabízí. Mimo výše zmíněné hybridní řešení ve spojení s Windows Server můžete platformu využívat ke správě relačních databází SQL, jako široce škálovatelné úložiště, pro vytváření webových a mobilních aplikací a mnoho dalšího.

Instrukce k získání kreditu naleznete na stránce www.techsoup.cz/azure. Po registraci nezapomeňte následovat instrukce v e-mailu od společnosti Microsoft.

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

3 923

registrovaných neziskovek

379 943 169 Kč

hodnota darovaného IT

43 081

darovaných licencí a hardwaru