08.02.2018

Studenti pomáhali již popáté!

startup-photos.jpg
Autor: 
tým TechSoup Česká republika
Napsáno: 
February 8, 2018

 

Na podzim roku 2017 jsme v TechSoup opět oslovili zájemce z řad neziskových organizací, kteří se potýkají s nasazením cloudové služby Office 365, a tyto zájemce jsme propojili se studenty předmětu Manažerská informatika 4 na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Již popáté tak studenti celý semestr v rámci své seminární práce s vybranými organizacemi komunikovali, ladili potřeby a požadavky a nastavovali konkrétní aplikace v Office 365. V závěru semestru, v lednu 2018, pak 5 zapojených studentů své práce v 5-ti neziskových organizacích úspěšně obhájilo. Podle slov garanta předmětu – doc. Ing. Tomáše Kubálka, CSc. – „z toho dvě práce byly nadprůměrné“.

Studentům však spolupráce nepřinesla pouze další kredity. Oceňovali i benefity jako práci na reálných příkladech, pocit naplnění z užitečné činnosti a možnost pomoci dobré věci:

„Bylo zajímavý vidět to, jak to tam funguje, že opravdu to ty lidi využívají a že to k něčemu je.“

„Je to seminární práce a zároveň může udělat něco dobrýho a je to k něčemu.“

„Když člověk pracuje s fiktivními organizacemi, tak si tam člověk naháže jen nějaká ukázková data, ale tady nám dají konkrétní data, poví nějakou představu, kterou mají a chtějí a hned víme, jakým směrem se ubírat.“

Všichni studenti také uvedli, že semestr sice končí, ale spolupráce nikoliv. Každý z nich bude ještě např. dodělávat, co se nestihlo, zaškolovat zaměstnance a dobrovolníky v organizaci nebo pomáhat nastavení překlopit do „ostrého provozu“.

A spokojenost nebyla jednostranná. Počet přihlášených neziskových organizací do tohoto projektu od vždy převyšuje možnosti studentů a i ony si spolupráci pochvalují: „Studentka nám ve všem vyšla vstříc, trpělivě naslouchala naším dotazům a věnovala nám svůj čas. (…) Určitě nám tato spolupráce usnadnila naši činnost a ušetřila nám náš čas, který vkládáme do činnosti naší organizace. Děkujeme, že jsme se mohli stát součástí tohoto projektu…“, hodnotí spolupráci zástupkyně jedné ze zapojených organizací - Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s. „Určitě doporučujeme zapojení do tohoto nebo obdobného projektu“, dodává pan ředitel Petr Jelínek z organizace Kamarád Rožnov o.p.s.

Také my děkujeme všem zapojeným stranám a především panu Kubálkovi z Vysoké školy ekonomické za jeho neutuchající zájem o spolupráci a propojení se studenty. Těšíme se na další semestry a spoustu dalších podobně pozitivních reakcí. Na letní semestr 2017/2018 se mohou neziskové organizace přihlásit již nyní zde nebo na stránce s veškerými podrobnostmi k projektu na www.techsoup.cz/vse.

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

3 923

registrovaných neziskovek

379 943 169 Kč

hodnota darovaného IT

43 081

darovaných licencí a hardwaru