21.02.2018

Důležité změny v dárcovském programu Microsoft v rámci TechSoup

MSFT_logo_Web2.jpg
Autor: 
tým TechSoup Česká republika
Napsáno: 
February 21, 2018

 

Rádi bychom se s vámi dnes podělili o některé novinky od společnosti Microsoft a plánované změny jejich dárcovského programu v rámci TechSoup:

  • Nedávno zveřejněný článek od Microsoft Tech for Social Impact načrtnul některé změny a vylepšení v Microsoft programu pro neziskové organizace,
  • a některé z těchto změn se dotknou také současného nastavení Microsoft softwarového dárcovského programu v rámci TechSoup Česká republika a tak i vaší neziskové organizace či knihovny.

Nedávný článek od skupiny Tech for Social Impact, která byla vytvořena v rámci Microsoft Philantropies, pojednává o nové vizi této skupiny a jejím závazku zajistit, že neziskové organizace nezůstanou ani v době zrychlujícího se rozvoje technologií pozadu. Důkazem tohoto závazku je již dlouhotrvající dárcovský program Microsoft ve spolupráci s TechSoup.

TechSoup celosvětově spolupracuje se společností Microsoft a s dalšími více než 100 poskytovateli technologických produktů a služeb, aby podpořil a rozšířil přístup neziskových organizací a knihoven k těmto technologickým řešením a službám. Chceme, abyste si mohli dovolit získat a používat i ty nejnovější technologie k naplňování svého poslání.

Níže naleznete shrnutí změn v Microsoft programu, jejichž oznámení proběhlo ve výše zmíněném příspěvku na Microsoft blogu. Tyto změny mohou ovlivnit vaše možnosti v rámci TechSoup programu, proto, prosíme, věnujte chvíli jejich přečtení a vezměte je v úvahu při plánování technologických kapacit vaší organizace.

Chceme vám tuto změnu maximálně usnadnit, proto pokud budete mít jakékoliv otázky či nejasnosti, neváhejte se obrátit na podpora@techsoup.cz.

Změny v Microsoft dárcovském programu v rámci TechSoup Česká republika platné od 1. dubna 2018:

  • Změny v produktech: Microsoft optimalizuje svůj „on-premise“ darovaný software, tak, aby byl zaměřen především na naplnění potřeb menších organizací. Standardní verze „on-premise“ produktů proto budou v rámci TechSoup stále dostupné oprávněným organizacím jako softwarové dary. Prémiové verze „on-premise“ produktů však již dále nebudou nabízeny jako dar v rámci programu TechSoup, ale oprávněným organizacím budou nabízeny se speciální slevou pro neziskové organizace. Nabídky darovaných cloudových služeb se tyto změny netýkají.
  • Možnost výběru z jakýchkoliv darovaných produktů: Od 1. dubna si organizace budou moci vybrat z nabídky jakýkoliv Microsoft darovaný produkt bez omezení výběru na 10 produktových skupin.
  • Pravidla programu a kritéria oprávněnosti zůstávají stále stejná: Kritéria oprávněnosti pro dárcovský program Microsoft v rámci TechSoup Česká republika zůstávají stále stejná. Stejná kritéria budou platná také pro plánované slevové nabídky. Stejně tak limit darovaných licencí a dvouletý cyklus pro dárcovský program zůstávají stále stejné.
  • Možnost podpory: Změny, které společnost Microsoft zavádí, přináší neziskovým organizacím a knihovnám větší rozsah darů, slev a licenčních možností. TechSoup vám chce pomoci se v této nové nabídce co nejlépe zorientovat a pomoci vám zjistit, co bude to pravé právě pro vaše potřeby – ať již darované nebo zlevněné produkty, „on-premise“, cloud nebo hybridní řešení. Tam, kde to bude možné, poskytneme vám přístup k informacím na jednom jednoduše dostupném místě.
  • Další novinky, které stojí za povšimnutí na microsoft.com/nonprofits: Ještě jednou připomínáme nejnovější nabídky pro neziskové organizace, které jsou zmíněny v příspěvku od Microsoft – Office 365 licence pro dobrovolníky, rozšíření plánů Microsoft 365 o nabídky E3 a E5 nebo nabídka Microsoft Surface na deseti nových světových trzích.

Děkujeme za vše, co pro společnost děláte! Jsme rádi, že můžeme být při tom.

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

3 923

registrovaných neziskovek

379 943 169 Kč

hodnota darovaného IT

43 081

darovaných licencí a hardwaru