06.06.2018

Meet and Code podruhé - získejte až 400 EUR na programovací akci pro děti!

meet_and_code
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
June 6, 2018

Zapojte a nadchněte děti a mládež ve věku 8 až 24 let do kódování a digitalizace. Ukažte jim, jaká může být s technologiemi zábava. Pokud jste organizace pracující s mládeží, nadšený učitel nebo dobrovolník v těchto organizacích a rádi byste zorganizovali událost zaměřenou na technologie a programování, Meet and Code je tu právě pro vás.

O co běží?

Iniciativa Meet and Code poskytuje prostředky ve výši až 400 EUR na uspořádání akce související s tématem programování, které jsou organizované v rámci a během Evropského týdne programování, který tento rok proběhne od 6. do 21. října. Zapojit se můžete zároveň do soutěže o nejlepší akci (informace níže), které máte šanci získat až 2 500 EUR!

Cílová skupina a záměr

Cílovou skupinou akcí jsou děti a mladí lidé ve věku 8 až 24 let, kteří by měli být uvedeni do světa technologií a programování zábavnou formou. Záměrem těchto akcí je ukázat mladým lidem, jak může být programování zábavné, a jak může být použito k realizaci různých nápadů.

Jak se přihlásit? Další informace naleznete na http://meet-and-code.org/cz/cs/conditions-of-participation, kde se rovněž můžete registrovat a přihlásit své nápady na akce.

Nápady na akce mohou být předkládány pouze online od 4. června do 15. září 2018. Jedna organizace může předložit i několik různých nápadů na akce. Každá akce, která bude vybrána k finanční podpoře, získá až 400 eur.

Organizátoři a formát akcí

Naplánovat a realizovat akce pro děti a mládež mohou různé skupiny nebo aktivní jedinci jako jsou školy, IT specialisté, podniky nebo počítačové kluby. O grant na pořádání akce však může zažádat pouze nestátní nezisková organizace. Podmínkou podání žádosti o grant NENÍ registrace v programu TechSoup, ale pokud u nás nejste registrováni budeme muset vaši organizace před přihlášením akce ověřit dle standardních postupů (viz https://www.techsoup.cz/eligibility). O grant mohou požádat neziskové organizace splňující kritéria programu TechSoup s výjimkou veřejných knihoven -  ty jsou z žádosti o grant Meet and Code bohužel vyloučeny.

Možné formáty akce zahrnují hackathony, programovací workshopy, přednášky, filmové akce, soutěže, robotické kurzy a jiné. Vaší představivosti se meze nekladou. Nápady na různé akce, prezentace a užitečné nástroje najdete také na http://codeweek.eu/resources/.

Získané finanční prostředky mohou organizace využít na veškeré náklady související s organizací akce a s ní samotnou.

Soutěž o nejlepší akci

V letošním roce SAP v rámci Meet and Code 2018 ocení nejlepší nápady na akce z každé ze zúčastněných zemí. Účast je dobrovolná. Soutěžit můžete v jedné ze tří kategorií: Kick and Code, Innovation nebo Diversity. Z každé země postoupí do mezinárodního kola dvě nejlepší akce - jedna, která vzejde z veřejného hlasování a druhá, kterou vyberou zástupci TechSoup Česká republika. V mezinárodním kole pak výherce vybírají členové mezinárodní poroty odborníků. Pořadatelé nejlepších akcí budou pozváni na slavnostní vyhlášení do sídla SAP v Německu.

Více informací o soutěži najdete zde: http://meet-and-code.org/cz/cs/award.

Zapojené země

Iniciativa Meet and Code podporuje programovací akce v následujících zemích: Anglie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Kazachstán, Maďarsko, Makedonie, Německo, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švýcarsko a Ukrajina.

Za iniciativou Meet and Code stojí SAP, německá nezisková organizace Haus des Stiftens gGmbH a partnerské organizace z příslušných zemí sítě TechSoup Europe. V České republice je touto partnerskou organizací Sdružení VIA, z. ú., která provozuje program TechSoup Česká republika

V případě dotazů se nám neváhejte ozvat e-mailem na czech-republic@meet-and-code.org. Těšíme se na vaše registrace a nápady!

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 187

registrovaných neziskovek

406 120 458 Kč

hodnota darovaného IT

46 250

darovaných licencí a hardwaru