12.10.2018

Na grantech do digitálního vzdělávání jsme rozdali přes půl milionu korun

lepsio.PNG
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
October 12, 2018

V rámci programu Meet and Code bylo letos v České republice podpořeno 55 vzdělávacích akcí zaměřených na rozvoj programování, digitální gramotnost a popularizaci IT oborů u dětí a mladých lidí. Každá vybraná akce byla podpořena grantem 10 000 korun.

Program Meet and Code probíhá po celé Evropě v rámci Evropského týdne programování, a tak od 6. října budou moci děti a mladí lidé z 22 evropských zemí po dobu dvou týdnů navštěvovat přes 1100 programovacích akcí. Workshopy, přednášky ale třeba i hackathony jsou připraveny pro děti a mládež ve věku od 8 do 24 let a účast na všech akcích je zdarma.

Oproti loňskému roku se zapojení téměř zdvojnásobilo. To, co v roce 2017 začalo 15 angažovanými zeměmi, přerostlo během jednoho roku ve 22 zemí. Počet akcí a zúčastněných měst se zvýšil téměř o 80 procent na dnešních 1100 akcí a 513 měst.

Meet and Code si klade za cíl ukázat veřejnosti, jak vytvářet svět přes kódování a jak se při programování můžete dobře bavit. Iniciativa, za kterou stojí SAP a organizace Haus des Stiftens gGmbH, primárně podporuje malé a lokálně zakotvené neziskové organizace všech zemí, čímž posiluje zejména podněty, které umožňují digitální vzdělávání a rozvoj programování všem - což je oficiálním cílem Evropského týdne programování.  

Všechny akce jsou velmi rozmanité od začátečnických kódovacích her až po komplexní vysokoškolské přednášky o 3D tisku. Tituly akcí reflektují celý svět technologií: Virtuální realita, Roboti v laboratoři, Začínáme s Arduinem a další.

Podívejte se na všechny podpořené akce zde: https://www.meet-and-code.org/cz/cs/explore

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru