24.10.2018

Microsoft Azure jako univerzální řešení nejen pro Bankwatch

forrest.JPG
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
October 24, 2018

„Přesunuli jsme účetní systém Helios do cloudového prostředí, což je méně nákladné než pořízení nového fyzického serveru.“ office manžerka organizace Kateřina Merkelová

Nástroje: Azure

Bankwatch CEE je největší sítí ekologických organizací ve střední a východní Evropě. Jejím posláním je sledovat činnost mezinárodních finančních institucí a navrhovat konstruktivní environmentální a sociální alternativy pro projekty a politiky, které tyto instituce podporují. „Banky a fondy, které sledujeme, jsou často obskurní, ale vždy důležité subjekty, které fungují mimo oblast veřejného dohledu. Spolu s místními komunitami a dalšími nevládními organizacemi pracujeme na tom, abychom odhalili jejich vliv a poskytli protiváhu jejich nekontrolované moci,” uvádí Bankwatch. V minulém roce Bankwatch například zaujala hlavní roli v kampani Europe Beyond Coal, která usiluje o úplné oproštění Evropy od těžby uhlí a její přeorientování se na čistou energii.

Prostřednictvím TechSoup už organizace podala více žádostí o různé programy, nyní se však budeme věnovat konkrétně cloudovému programu Microsoft Azure, který si organizace pořídila, protože řešila problém s účetnictvím. Fyzickému účetnímu serveru, který se v organizaci používal, končila životnost a pořízení nového by bylo velmi nákladné. Bankwatch se situaci rozhodla vyřešit podáním žádosti o již zmiňovaný cloudový program Microsoft Azure.

Azure je cloudová platforma, která zahrnuje nejrůznější analytické služby, úložiště, hosting podnikových, webových a mobilních aplikací a mnoho dalšího. S pořízením programu od Microsoftu získáte také roční kredit 5000 USD, ze kterého je 30% určeno na nákup vybraných produktů z balíků licencí Enterprise Mobility + Security E3 a zbylých 70% potom lze využít na nákup čehokoliv dalšího, co Azure nabízí.

Na cloudový model můžete elegantně přenést spoustu administrativní práce počínaje účetními systémy. A právě přesun účetního systému do cloudu se stal ideálním řešením problému organizace Bankwatch. „Přesunuli jsme účetní systém Helios do cloudového prostředí, což je méně nákladné než pořízení nového fyzického serveru,” říká Office manažerka paní Merkelová.

S cloudovým programem Azure navíc organizace trefila několik much jednou ranou. Nejen že vyřešila problém s účetnictvím, ale s přechodem na cloudový model se výrazně zjednodušila i každodenní administrativa. Dle slov paní Merkelové jim MS Azure v administrativě pomáhá s dobrou dosažitelností, zabezpečením a sdílením uživatelských dat.

Mnoho neziskových organizací dnes a denně zjišťuje, že cloudový model je pro vnitřní běh organizace skvělým řešením hlavně díky tomu, že je ekonomicky výhodný, má široké spektrum využití a je uživatelsky nenáročný

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru