23.01.2019

Jak AutoCAD přispěl k autonomitě jedné neziskovky

Snímek obrazovky 2019-01-23 v 16.01.30.png
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
January 23, 2019

„Vaše produkty nám přinesly zjednodušení projektů, na kterých pracujeme."

Nástroje: AutoCAD

Teen Challenge je křesťanská organizace, která pomáhá dostat mladé lidi ze závislostí na drogách. Ve svém programu má například přednášky na školách, besedy a semináře, ale provozuje i střediska pro závislé. Hlavním cílem organizace je, aby drogově závislí nemařili svůj potenciál a dostali druhou šanci najít si nový způsob života. Teen Challenge funguje již 20 let a od svého počátku byla organizace částečně financována státem. V roce 2008 se však rozhodla, že státní dotace už dále pobírat nechce. Aby mohla být v tomto ohledu autonomní a stále stoprocentně naplňovat své poslání, rozdělila svoji kapacitu tak, aby jedna část organizace generovala příjem potřebný na pokrytí nákladů hlavní preventivní činnosti. A tak část, která se začala věnovat projektům ve stavebnictví a kovovýrobě, svým příjmem plně nahradila státní dotace. Pro práci na takovém druhu projektů bylo nezbytné mít program, jež by dokázal vytvářet a upravovat technické výkresy. Takový software však organizace k dispozici neměla. „Byli jsme často nuceni využívat služeb ostatních firem, které tento program měly,” popisuje Jiří Láník situaci před tím, než si organizace v TechSoup zažádala o svůj program AutoCAD.

Program AutoCAD od Autodesku je software pro 3D a 2D projektování a konstruování. V dárcovském katalogu nabízíme roční předplatné. Software nabízí mnoho možností využití od základních nákresů, vytváření interaktivních texturovaných map až po funkce pro návrh elektroinstalací. 

„Vaše produkty nám přinesly zjednodušení projektů, na kterých pracujeme. Ke konci srpna budu absolvovat školení na tvorbu projektů ve 3D, po tomto školení využijeme program naplno,” uvádí pan Láník. Díky produktu organizace není závislá na službách jiných firem, a může tak bez překážek generovat příjem pro svou hlavní činnost - pomoc mládeži v těžkých životních situacích.

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru