25.02.2019

Fotka je moc nebrala, teď plánují výstavu, která otevře společnosti oči

Snímek obrazovky 2019-02-25 v 12.40.44.png
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
February 25, 2019

„Prezentujeme se na veřejnosti a na facebooku zveřejňováním fotografií a program Zoner nabízí celou řadu úprav, které jsou mnohdy nezbytné.” Lada Nováková, administrativa a práce s klienty

Nástroje: Zoner Photo Studio

Příběh organizace Háta o.p.s. začíná v roce 2001 díky rodičům 4 postižených dětí, kteří si přáli v Ledči pro své děti denní stacionář. Během let se podoba i struktura organizace měnily, poslání však zůstalo stejné - pomoc handicapovaným lidem.

Snímky každodenního života organizace a jí pořádaných akcí jsou jednou z hlavních cest, jak svoji činnost dostat do povědomí veřejnosti a zvyšovat tak porozumění v okolí. Háta pro tyto fotky dlouho nepoužívala žádný fotoeditor a tak se zaměstnanci spokojovali s tím, co nabízí programy jako je Word či Malování. Za takové situace ale ta správná motivace s fotografií více pracovat nepřicházela. Minulý rok si však organizace přes TechSoup zažádala o Zoner Photo Studio X a vše se změnilo. 

„Prezentujeme se na veřejnosti a na facebooku zveřejňováním fotografií a program Zoner nabízí celou řadu úprav, které jsou mnohdy nezbytné,” uvádí paní Lada Nováková, která má propagaci činnosti na starosti. „Zoner práci zcela určitě usnadňuje,”dodává. Fotoeditor si neziskovka oblíbila především díky rychlé a automatické úpravě většího množství fotografií. Práce s editorem organizaci přinesla chuť se fotce více věnovat natolik, že plánuje uspořádat výstavu snímků svých handicapovaných klientů. Výstava veřejnosti přiblíží svět lidí s postižením a ukáže, že je potřeba tvořit společenské prostředí, které porozumí handicapovaným lidem a poskytne jim podporu v běžném životě, což je také cílem celé společnosti. 

Licence Zoneru přijde vhod každé organizaci, nehledě na jejím poslání. Důležité je, že se chce prezentovat pěknými fotografiemi a lépe tak přibližovat světu svoji misi.

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru