03.06.2019

Meet and Code 2019 odstartovalo!

DSC_1412.JPG
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
June 3, 2019

Devět z deseti pracovních pozic bude brzy vyžadovat digitální dovednosti. Program Meet and Code se snaží naši nejmladší generaci na tuto skutečnost připravit.

Srdečně Vás zveme k zapojení se do programu Meet and Code!

Evropská iniciativa Meet and Code, za kterou stojí společnost SAP a TechSoup Europe, nabízí neziskovým organizacím finanční prostředky ve výši až 10 000 Kč na uspořádání akce související programováním a rozvojem digitálních dovedností. V rámci inciativy chceme podpořit akce, které jsou určené pro děti a mládež, jelikož právě u nich chce Meet and Code šířit povědomí o kódování a digitální gramotnosti a ukázat že počítač umí mnohem víc než jen připojit se k internetu.

Podpořené akce musí neziskové organizace uspořádat během Evropského týdne programování, který tento rok proběhne od 5. do 20. října. Kromě samotného programu Meet and Code se můžete zároveň zapojit do soutěže o nejlepší akci.

Komu je program určen

Program Meet and Code je určen pro neziskové organizace na jedné straně a děti a mládež na straně druhé. 

V rámci této iniciativy podporujeme neziskové organizace, které během Evropského týdne programování pořádají programovací akce pro děti a mládež. Kreativitě se meze nekladou, akce mohou mít různé formáty, od programovacích workshopů, přes přednášky po hackathony, i témata, například umělá inteligence, virtuální realita, 3D tisk, IoT a mnoho dalšího. Důležité je aby se děti o programování co nejvíce dozvěděly a nadchly se pro něj.

Nápady na akce a přihlášky můžete zadávat zde >> http://meet-and-code.org/ od 3. června do 8. září 2019. Jedna organizace může předložit i několik různých nápadů na akce.

Každá akce, která bude vybrána k finanční podpoře, získá až 10 000 korun na svou realizaci.

Podmínky přihlášení

- zapojit se mohou různé skupiny nebo aktivní jedinci jako jsou školy, IT specialisté, podniky nebo počítačové kluby, o grant na pořádání akce však může zažádat pouze nestátní nezisková organizace (viz Kritéria programu TechSoup)*

- žádající organizace musí být zaregistrována v programu TechSoup

- akce, na kterou žádáte grant, musí proběhnout během Evropského týdne programování (5. - 20. října 2019)

- akce, na kterou žádáte grant musí být pro minimálně 20 účastníků a musí být pro účastníky zdarma

- o grant požádáte zaregistrováním akce na stránkách www.meet-and-code.org

- deadline na registrace akcí pro grant je 8. září 2019

Možné formáty akce zahrnují hackathony, programovací workshopy, přednášky, filmové akce, soutěže, robotické kurzy a jiné. Představivosti se meze nekladou. Nápady na různé akce, prezentace a užitečné nástroje najdete také na http://codeweek.eu/resources/.

Finanční prostředky mohou organizace využít na veškeré náklady související s organizací akce a s ní samotnou.

*O grant mohou požádat neziskové organizace splňující kritéria programu TechSoup s výjimkou veřejných knihoven a příspěvkových organizací.

Meet and Code Award

Stejně jako loni i v letošním roce SAP v rámci Meet and Code 2019 ocení nejlepší nápady na akce z každé ze zúčastněných zemí. Účast je dobrovolná. Soutěžit můžete v jedné ze čtyř kategorií: Girls do IT, Community, Diversity a Code for the Planet.Více informací o soutěži najdete ZDE na stránkách Meet and Code

V případě dotazů se nám neváhejte ozvat e-mailem na czech-republic@meet-and-code.org. Těšíme se na vaše registrace a nápady!

Za programem Meet and Code stojí tito partneři:

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru