18.09.2019

Hlasování o nejlepší akci letošního ročníku TechSoup je tady

rsz_sascha_hauk_award_2019.jpg
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
Září 18, 2019

I letos mohou neziskové organizace zapojené do programu Meet and Code soutěžit o nejlepší akci. Hlasování bude probíhat až do konce Evropského týdnu programování, tedy do 20. října. Kromě toho bude odborná porota podle předem daných kritérií vybírat nejlepší projekty. Finalisté budou pozváni na Award Weekend v sídle společnosti SAP v Německu a na vítěze čeká atraktivní peněžitá výhra. 

Letos se již potřetí mohly neziskové organizace zapojit do unikátního programu Meet and Code, který jim umožňoval získat až 10 tisíc Kč na podporu digitálních dovedností u dětí a mladých lidí. Kromě toho se můžou zúčastněné organizace zapojit do celoevropské soutěže o nejlepší přihlášenou akci.

Soutěž probíhá na dvou úrovních. První z nich je veřejné hlasování: od 16. září do 20. října můžete na webových stránkách Meet and Code hlasovat pro jakoukoliv akci. Při hlasování je třeba uvést a potvrdit svoji e-mailovou adresu, z každé adresy je možné hlasovat pouze jednou. 10 událostí s nejvyšším počtem hlasů bude uvedeno na webových stránkách Meet and Code a první tři budou pozváni na Award Weekend do evropského sídla společnosti SAP. Ten, komu se podařilo získat úplně nejvyšší počet hlasů, získá peněžitou odměnu ve výši 2 tisíce Euro.

Oceněné vybírá i porota

Do druhé kategorie nejdříve nominuje účastníky nejdříve lokální TechSoup: z každé kategorie vybere jednoho zástupce, z nich potom odborná porota určí finalisty a výherce podle odpovídajících kritérií. Letos se soutěží hned ve čtyřech kategoriích: Girls do IT! (Holky v IT), Diversity (Rovné příležitosti), Code for the Planet (Kóduj pro planetu) a Community (Komunita). Do kategorie Girls do IT! Jsou zařazeny kreativní akce, které rozbíjí genderové stereotypy a podporují dívky v kódování a na jejich cestě do světa technologií. Do kategorie Diversity patří ty akce, které usilují o rovné příležitosti a různorodost. Mohou se například zabývat například využitím IT pro osoby s poruchami zraku či sluchu. Kategorie Code for the planet hledá zajímavé nápady, které obohacují vzdělávání v oblasti změny klimatu. Události v této kategorii se mohou týkat například měření znečištění ovzduší nebo nástrojů pro energetickou účinnost. Poslední kategorií je Community. Zde by měly být navrhovány události, jež propojí lidi se stejnými cíli, myšlenkami a zájmy v určitém sousedství nebo komunitě.

Porota určí z každé kategorie tři finalisty, kteří se zúčastní Award Weekendu. Zde budou také vyhlášeni vítězové každé z kategorií, na které také čeká odměna ve výši 2 tisíce Euro.

Loni soutěžilo 700 akcí

Do soutěže Meet and Code Award 2018 bylo přihlášeno více než 700 akcí ve třech kategoriích. Porota vybrala 15 nejlepších akcí do finále soutěže. V loňském roce získal cenu projekt, v rámci nějž se britští studenti naučili postavit 3D tiskárnu, rumunské znevýhodněné děti si vyzkoušely netradiční propojení programování a fotbalu a 25 mladistvým delikventům na Ukrajině byl nabídnut nový začátek v IT oblasti. Letos se může členem tohoto prestižního klubu oceněných také událost z České republiky.

 

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru