29.11.2019

Důležité informace o dárcovském programu Symantec

rsz_taskin-ashiq-sfg742bnhve-unsplash.jpg
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
Listopad 29, 2019

8. srpna 2018 oznámila firma Broadcom sídlící v San Jose, že získá veškerá podniková aktiva společnosti Symantec. Sem patří produkty, které byly součástí dárcovského programu Symantec a které bylo možné získat přes TechSoup. Jedná se o tyto programy:

- Symantec Endpoint Protection 14

- Symantec Endpoint Protection Small Business Edition

- Symantec Mail Security 7.5 pro Microsoft Exchange

Akvizice společnosti byla dokončena 4. listopadu 2019. Museli jsme tyto produkty stáhnout z našich webových stránek do té doby, než bude vyjednaná nová smlouva s Broadcomem. Přestože jsme novou smlouvu již uzavřeli, stále existují problémy, které mají dopad na všechny distribuční partnery společnosti Symantec. Je to dané tím, že Broadcom vytváří nové mechanismy objednávek a plnění podnikových produktů.

V tuto chvíli již máme potvrzený kontrakt se společností Norton, která je nyní oddělená od Symantecu. Její produkt Norton Security Deluxe nadále zůstává v našem katalogu (organizace mohou požádat o jeden produkt od Nortonu za fiskální rok).

POŘIĎTE SI NORTON SECURITY DELUXE

TechSoup poskytuje neziskovým organizacím nezbytnou technologii pomocí dárcovského programu již od roku 2002. Tento program závisí na štědrých nabídkách od našich partnerů – lídrů na trhu v oblasti technologií. Změny v těchto společnostech tedy mohou mít vliv na naši nabídku.

Pokud v tuto chvíli používáte produkt Symantec, zůstává vaše roční předplatné i nadále funkční. Pokud vaše licence vyprší v následujících 30 nebo 90 dnech, doporučujeme vám zvážit následující možnosti:

1. Vyvinout plán, který zajistí, že technologická infrastruktura vaší organizace bude i nadále v bezpečí. Akvizice ovlivnila i ostatní partnery Symantecu, můžete se ale podívat, zda na trhu není jiná alternativa k produktům od TechSoupu. Zeptejte se, zda není možné získat slevu pro neziskové organizace, případně pro akademické instituce.

2. Podívejte se na náš dárcovský program od Bitdefenderu. Nejlepším řešením pro neziskové organizace je Bitdefender GravityZone Business Security, který umožňuje získat 10 až 25 licencí.

3. Prohlédněte si naši nabídku od Nortonu.

Snažíme se, aby naše zaregistrované organizace měly k dispozici taková bezpečnostní řešení, která potřebují. Aktivně vyhledáváme další služby a produkty zaměřené na ochranu před různými typy hrozeb. Jakmile budeme mít další informace o dárcovském programu Symantec nebo o jiných alternativách, doplníme je do tohoto článku.

Kam dál?

7 tipů pro kyberbezpečí neziskovek

Kyberútok na Avast se podařilo odhalit díky technologii od Microsoftu: Pořiďte si ji taky už od 50 Kč za uživatele

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru