11.12.2019

Hledáme nejlepší projekty, které usnadní život lidem se zdravotním omezením – pomozte nám

rsz_sigmund-4moipdcslr4-unsplash.jpg
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
December 11, 2019

Umělá inteligence skrývá obrovské možnosti pro budoucnost. Je možné ji využít i pro dobrou věc – například pro ochranu přírody, organizování humanitární pomoci nebo pro vytváření světa bez bariér. To je také myšlenka akce AI for Accessibility HACKATHON, které se bude zaměřovat na nalézání řešení problémů, se kterými se lidé se zdravotním omezením každodenně setkávají. A abychom věděli, jaké typy projektů máme podpořit, potřebujeme informace přímo od lidí se zdravotním omezením, případně od dobrovolníků, zaměstnanců nebo asistentů. 

Akci organizujeme ve spolupráci s Microsoftem. V rámci ní vybereme 10–12 projektů, jež se budou zaměřovat na nalézání řešení problémů, se kterými se lidé se zdravotním omezením každodenně setkávají. Tato řešení by se měla týkat obchodů a nakupování – ať už v online nebo offline světě. Proč právě tento sektor? S nákupem věcí a služeb přicházíme určitým způsobem do styku každý den a naše schopnost jej využívat určuje, nakolik samostatní jsme.  

Projekty také budou zahrnovat řešení obsahující umělou inteligenci, protože právě v ní se nachází velký potenciál pro zpřístupnění obchodů a služeb pro úplně všechny.  

Protože pro vytvoření těchto řešení potřebujeme znát, s jakými výzvami nebo překážkami se lidé se zdravotním omezením při nakupování setkávají, rádi by vás, vaše spolupracovníky nebo klienty poprosili o vyplnění krátkého dotazníku do 18. 12. 2019.  Vaše denní zkušenosti a zpětná vazba jsou pro nás velmi cenné, právě nim budeme moct vybrat ty nejlepší projekty s největším potenciálem pro zjednodušení každodenního života osob se zdravotním omezením. 

Dotazníky najdete pod odkazy níže. První z nich je určen přímo pro lidi se zdravotním omezením, druhý pro zaměstnance nebo dobrovolníky či asistenty. 

DOTAZNÍK PRO LIDI SE ZDRAVOTNÍM OMEZENÍM 

DOTAZNÍK PRO PRACOVNÍKY A DOBROVOLNÍKY 

Pokud víte o nějakém technologickém projektu, který by se mohl na naši akci hodit, dejte jim prosím o této akci vědět na e-mail podpora@techsoup.cz.  Již brzy budou spuštěny webové stránky, kde se budete moct o projektu dočíst více. 

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru