02.01.2020

Chceme vás u velkých změn na prvním středoevropském AI Hackathonu

rsz_untitled-66.jpg
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
January 2, 2020

Možnost zajít si sám na nákup, zaplatit nebo si vybrat obchod podle svých potřeb. Úplná samozřejmost? Pro lidi se zdravotním omezením ne. Připojte se k našemu hackathonu, který se snaží za použití umělé inteligence udělat obchod přístupný opravdu pro všechny. Koná se už 4. 2. 2020 v Praze a získáte v rámci něj podporu zkušených konzultantů z Microsoftu. Kromě toho můžete vyhrát 10 000 euro na dokončení vašeho projektu.

Být schopen si sám dojít na nákup, zaplatit či si vybrat prodejnu, která se nejlépe setkává s našimi potřebami, je pro mnoho z nás věc, nad kterou není nutné moc přemýšlet. Pro spoustu hendikepovaných lidí je to však obrovská propast, přes kterou je téměř nemožné se dostat. Obchodní průmysl je přitom obrovskou součástí našeho světa a nebýt schopen se do něj zapojit je velmi frustrující. Myslíme si, že to tak nemusí být a že vhodné nástroje mohou dát znevýhodněným lidem pomocnou ruku, se kterou v tomto odvětví získají svou samostatnost zpět. 

13 % všech obyvatel ČR má nějaký typ hendikepu

Určitá forma zdravotního omezení se přitom týká velmi velkého počtu lidí: podle údajů Českého statistického úřadu má 13 % obyvatel ČR nějaký typ hendikepu. Celkem se jedná o 1152 tisíc lidí, kteří jsou kvůli zdravotním problémům dlouhodobě omezeni ve vykonávání běžných činností. Více než polovině z nich (56 %) z nich byl přiznán invalidní důchod nebo jiný příspěvek, případně získali průkaz osoby se zdravotním postižením. 

Hackathon bude hledat nejlepší řešení

Proto bychom chtěli nastartovat změnu, která učiní obchod přístupnější pro všechny: V mezinárodní spolupráci s Microsoftem pořádáme AI for Accessibility HACKATHON, na kterém budeme pomocí umělé inteligence vyvíjet s nejlepšími konzultanty řešení, jež mohou znevýhodněným lidem s jejich denními strastmi pomoci. Nejlepší nápad získá do svého startu 10 000 euro (cca 250 000 českých korun) a kredity do MS Azure.

Kdo se může přihlásit

Zapojit se mohou neziskové organizace, start-upy nebo univerzitní týmy, které již pracují na svém projektu: to znamená, že již mají například vyrobený první prototyp, vytvořený tým nebo jasnou vizi, čeho chtějí dosáhnout. Účastníci budou pracovat s AI technologiemi od Microsoftu a protože se jedná o hackathon středo- a východoevropský, budou se v rámci něj možná moct setkat s týmy například z Polska, Slovenska, Maďarska, Rumunska nebo Bulharska. 

Veškeré další informace, včetně přihlašovacího formuláře, naleznete na těchto webových stránkách. 

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru