17.02.2020

Jak Microsoft Azure pomáhá neslyšícím

rsz_nick-fewings-ejdba8g6zlq-unsplash.jpg
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
February 17, 2020

Pro lidi, kteří slyší špatně nebo vůbec, představují některé běžné každodenní situace výzvu – ať už se jedná o výuku, obchodní jednání nebo prezentace a přednášky, kde chybí potřebné vybavení. Ale i zde pomáhají moderní technologie. Přečtěte si, jak může neziskové organizace zabývající se touto tematikou posunout Microsoft Azure.  

Příkladem používání Azure k těmto účelům je jihokorejské sociální družstvo AUD (Auditory Universal Design), které propojuje osoby se sluchovým omezením a vyškolené stenografy pomocí aplikace Sharetyping, jež využívá Microsoft Azure. Díky této aplikaci se neslyšící nemusí spoléhat například na odečítání ze rtů, ale mohou číst titulky k dané přednášce nebo konverzaci ze svého tabletu nebo smartphonu. 

Cloud zpřístupňuje aplikaci většímu množství lidí 

Azure je cloudová platforma, která nabízí celou řadu nejrůznějších služeb. Například AUD na Azure přešla z fyzického serveru Cafe24, který je Koreji populární. „Díky cloudovému úložišti je aplikace Sharetyping rychlejší a efektivnější,“ vysvětluje Wonjin Park, zakladatel a prezident AUD.

Díky přechodu do cloudu mohla AUD poskytnout aplikaci více uživatelům – a to především těm, kteří žijí mimo hlavní město Soul. Microsoft Azure poskytuje celou řadu dalších služeb, zajímavá je i funkce umělé inteligence na Azure, díky které může počítač analyzovat obrázky, rozumět řeči, interagovat přirozenými způsoby nebo vytvářet předpovědi na základě dat. Do budoucna plánuje AUD kromě živých stenografů zapojit právě umělou inteligenci. 

Získejte Microsoft Azure 

Vyzkoušejte Azure na jedinečném hackathonu

Zajímá vás umělá inteligence a to, jak může usnadnit život lidem se specifickými potřebami? Nebo dokonce na nějakém takovém projektu pracujete a chtěli byste si vyzkoušet infrastrukturu Microsoft Azure? Pak by vám neměl uniknout náš AI for Accessibility HACKATHON, v rámci kterého budou účastníci rozvíjet svoje řešení za podpory nejlepších konzultantů z Microsoftu. Dva nejlepší týmy vyhrají 10 000 euro na dokončení svého projektu a jeden z nich na konci března obdrží od Nadace Vodafone cenu Rafael a dalších 200 000 Kč. Přihlašovat se můžete zde. 

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru