11.05.2020

Meet and Code letos proběhne virtuálně

MaC blogpost.png
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
May 11, 2020

Stay Home and Code. Tak by se s trochou nadsázky mohl jmenovat čtvrtý ročník oblíbeného grantového programu, který pořádáme ve spolupráci s firmou SAP. Série akcí, které mají dětem a mládeži přiblížit krásu a možnosti programování a technologií, se vzhledem k současné epidemiologické situaci přesouvá do online prostoru. 

Kvůli nepředvídatelným okolnostem v těchto náročných časech je online vzdělávání na vzestupu. Protože je pro nás zdraví a bezpečnost na prvním místě, rozhodli jsme se učinit odvážný krok a přizpůsobit celý program do virtuální podoby. Jinými slovy řečeno, všechny akce v roce 2020 budou probíhat virtuálně, například pomocí videohovorů. Co se akcí formátu týká, fantazii se meze nekladou: můžete uspořádat online hackathon, virtuální hodinu robotiky nebo kódování. Hlavním pojítkem je i v tomto ročníku to, že tyto události by měly děti a mládež seznámit s programováním. 

Chcete se dozvědět, jak přichystat co nejlepší webináře? Podívejte se na tento kurz a průvodce od TechSoup Europe (v angličtině)

Formát online událostí jsme již sami vyzkoušeli: Online se bude kvůli globální pandemii konat také slavnostní vyhlašování letošních výherců soutěžní části Meet and Code. 

Tak jako v loňském roce je pro vás připraveno až 10 000 Kč pro přípravu vaší akce a i letos budete moct soutěžit o zajímavé odměny. Registrace startuje už 1. června. Moc se těšíme na vaše nápady. Pro další novinky a informace sledujte náš web, sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram), informace najdete i přímo na webu Meet and Code

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru