13.11.2020

Spouštíme Akademii mediální gramotnosti

MLA TS web.png
Autor: 
TechSoup Česká republika
Napsáno: 
Listopad 13, 2020

V neskutečné smršti informací, sdělení, hoaxů, pravdivých i nepravdivých zpráv, které se na nás valí v digitálním prostoru, není jednoduché se zorientovat. Proto pro vás otevíráme nový vzdělávací program Akademie mediální gramotnosti. V rámci něj vás vynikající lektoři naučí, jak se vyznat v médiích a v informačním chaosu nejen online, jak bojovat proti dezinformacím nebo jak vytvořit skutečně účinnou kampaň. Naučte se pracovat s informacemi okolo sebe.

Kampaňáři, píáristi, fundraiseři, učitelé, studenti, pracovníci s mládeží, přátelé a pracovníci nezisku, aktivisté – pozor! V neskutečné smršti informací, sdělení, hoaxů, pravdivých i nepravdivých zpráv, které se na valí v digitálním prostoru, není jednoduché se zorientovat. Proto pro vás otevíráme nový vzdělávací program Akademie mediální gramotnosti. V rámci něj vás vynikající lektoři naučí, jak se vyznat v médiích a v informačním chaosu nejen online, jak bojovat proti dezinformacím nebo jak vytvořit skutečně účinnou kampaň. Naučte se pracovat s informacemi okolo vás. Přihlásit se můžete na webu Akademie.

Otevíráme špičkové vzdělávací programy

Celkem na vás čekají dvě série online workshopů (na témata informační gramotnost a tvorba kampaní) a tři série praktických online vzdělávacích programů, ve kterých budou online workshopy doplněné o individuální konzultace s lektory a na jejichž konci budete moct získat až 3000 USD pro rozvoj vašich projektů. Vše doplní série webinářů na podobná témata pro širokou veřejnost. Všechny akce jsou zdarma a uskuteční se mezi listopadem 2020 a lednem 2021. 

Pozor, s přihlašováním neváhejte! Vzhledem k tomu, že skupiny na workshopech budou malé, abychom zajistili individuální přístup, je kapacita velmi omezena! Přihlásit se můžete zde.

Kdo kurzy povede? 

Tématu informační gramotnosti a celkově šíření informací ve společnosti se bude věnovat mediální teoretik, praktik a odborník na vzdělávání Bob Kartous. Ten nyní působí jako ředitel Pražského inovačního institutu a zároveň je mluvčím Českých elfů, občanské skupiny zabývající se dezinformacemi v českém digitálním prostoru. Principy fungování médií a to, jak se v nich vyznat, vám nastíní Aneta Bednářová, zakladatelka a ředitelka organizace Genesis, která působí v oblasti vzdělávání mládeže a dospělých. Aneta Bednářová již 8 let působí jako profesionální lektorka v českém i mezinárodním prostředí, spolupracuje s českými a zahraničními školami, médii a neziskovými organizacemi. V oblasti kampaní, storytellingu a pozitivních narativů vás bude školit Lucie Nemešová, která založila a vede komunikační agenturu Storyhunters, jež se zaměřuje na komunikaci neziskových organizací. Přihlaste se.

TechSoup v číslech - jak už jsme pomohli?

4 872

registrovaných neziskovek

472 miliónů Kč

hodnota zprostředkovaných produktů

53 938

zprostředkovaných licencí a hardwaru