Ohlédnutí za Dnem pro neziskové organizace (7.6.2012) - prezentace, fotografie,...

 

Výhled na Karlův most a Pražský hrad? Ano, tento pohled se naskýtal účatníkům semináře - Den pro neziskové organizace. Jedná se však pouze o malý zlomek z této akce...

Seminář začal úvodním slovem pana Romana Cabálka, generálního ředitele společnosti Microsoft Česká republika. Následovaly příspěvky Boženy Jirků, ředitelky Nadace Charty 77 a Jiřího Bárty, ředitele Nadace VIA (partnerské organizace TechSoup Česká republika). V zápětí byl představen Techsoup Global a Techsoup Česká republika  autorem těchto slov Adamem G. ve spolupráci s Tomášem Hájkem a Lukášem Hejnou ze Sdružení VIA (realizátoři programu Techsoup Česká republika). Posledním výstupem na plenární části Dne pro neziskové organizace byla prezentace zástupkyně Centra Paraple, příjemce softwarových darů z programu TechSoup, a pojednání o výhodách nových technologií (pozn. příklad podpory skrze program TechSoup Česká Republika naleznete v případové studie Centra Paraple na TechSoup Global.org).

Během přestávky bylo servírováno občerstvení Ethnocateringu - sociálního podniku, který zaměstnává migrující rodiny, zejména ženy migrantky, které připravují regionální menu ze svých domovských zemí - skvělý nápad a chutné jídlo.

Po přestávce odstartovaly dvě kola paralelních workshopů. V prvním kole představila Miroslava Konečná (Microsoft) možnosti portfolia Windows Phone v přístupu k dokumentům kdykoliv a odkudkoliv. Souběžně na druhém workshopu představil Jan Kamenický (Člověk v Tísni) možnosti a komplikace implementace CRM v NNO. Během druhého kola workshopů Adam Gieniusz (Fundacja TechSoup) představil možnosti zavedení e-mail marketingového nástroje MailChimp a reálné e-mailové kampaně, kterou skutečně adresoval přítomným účastníkům. Workshop se dočkal velmi pozitivní zpětné vazby, podnětné diskuze a mnoha dotazů, které následovaly průběžně po celou dobu trvání akce. Pavel Bobek (Microsoft) v hlavním sále uvedl program MS Project a jeho výhody pro řízení projektů.

Krátkou přestávku na kávu vystřídalo třetí kolo workshopů, prezentace Jitky Nesrstové (Greenpeace), která se více než rok přímo podílela na řízení Techsoup Česká republika, tentokrát na téma nové trendy ve světě fundraisingu a představení Office 365 pro NNO (Petr Bobek, Microsoft).

Den pro neziskové organizace s více než sto účastníky, šesti interaktivními workshopy a na takto krásném místě za přispění příkladné logistiky a cateringu od sociálního podniku, můžeme oprávněně považovat za úspěšný. Je radost být součástí takové iniciativy!

 

-AG-

Fotografie z akce Den pro neziskové organizace naleznete ZDE nebo na našem Facebook profilu.

Prezentace ke stažení:

Prezentace projektu Techsoup Global a Techsoup Česká republika

Prezentace e-mail marketingového nástroje MailChimp

Prezentace Novinky ze světa fundraisingu - Jitka Nesrstová