1. Co je Google pro neziskové organizace?

Google pro neziskové organizace nabízí oprávněným organizacím zdarma přístup k placeným verzím produktů společnosti Google a také speciálním funkcím navrženým přímo pro neziskové organizace. Tyto nástroje mohou pomoci neziskovým organizacím najít nové dárce či dobrovolníky, zefektivnit a usnadnit práci a aktivizovat své podporovatele.

2. Které produkty jsou zahrnuty v programu Google pro neziskové organizace?

  • Zdarma přístup ke Google Workspace. Jedná se o řadu aplikací, které můžete využít pro kancelářskou administrativu. Do těchto aplikací patří Gmail, Google Dokumenty, Tabulky, Kalendář, Prezentace, Formuláře, Hangouts, Disk (cloudové úložiště) a Weby.
  • Google Ad Grants. V rámci tohoto programu může nezisková organizace využít reklamních služeb Google AdWords až v hodnotě 10 000 USD měsíčně.
  • Prémiový účet YouTube. S prémiovým účtem získáte vyšší limit pro nahrávání videí, možnost zvolit si vlastní náhled videa a možnost přidat do videí například překryvné reklamy s výzvou k akci.
  • Prémiový účet Google Maps. V rámci této nabídky získáte kredity na využívání embedované Google mapy na Vašem webu nebo možnost pokročilých úprav Vašeho mapového záznamu.

>> Podívejte se na podrobnější přehled na stránkách Google pro neziskové organizace!

3. Jak se organizace může dostat do programu Google pro neziskové organizace?

Pokud ještě nejste členem programu TechSoup Česká republika, je potřeba se nejprve u TechSoup Česká republika zaregistrovat a získat oprávnění v rámci tohoto programu. Teprve poté se můžete přihlásit do programu Google pro neziskové organice. Registrovat se můžete zde.

Pokud jste již v programu TechSoup Česká republika registrováni, je třeba si vyvořit nový účet Google či se přihlásit do svého stávajícího účtu.

V dalším kroku jděte na stránku Google pro neziskové organizace a vložte svůj ověřovací klíč*.

* Svůj ověřovací klíč najdete ve svém účtu na stránkách TechSoup Česká republika v tabulce Ověřovací klíče v sekci Můj účet si vygenerujete ve webové aplikaci - přihlašovací údaje jsou stejné jako na stránky techsoup.cz. Příklad ověřovacího klíče: 123a4567@1b234c5de6789000.

Pokud máte platný ověřovací klíč a jste oprávněni účastnit se programu Google pro neziskové organizace, můžete si vytvořit nový účet pro přihlášení do programu Google pro neziskové organizace!

4. Je moje organizace oprávněna účastnit se programu Google pro neziskové organizace?

Podívejte se na Kritéria oprávněnosti pro Google pro neziskové organizace. Zda je Vaše organizace oprávněna účastnit se programu Google pro neziskové organizace, zjistíte po odeslání přihlašovacího formuláře programu Google pro neziskové organizace.

5. Musím být registrován v programu TechSoup Česká republika, abych získal přístup k programu Google pro neziskové organizace?

Ano, nejprve se zaregistrujte do programu TechSoup Česká republika. Na základě informací a dokumentů poskytnutých Vaší organizací v rámci registrace do programu TechSoup Česká republika vyhodnotíme její oprávněnost podle podmínek programu Google pro neziskové organizace.

Po dokončení registrace v programu TechSoup Česká republika, můžete zažádat o Google pro neziskové organizace pomocí Vašeho ověřovacího klíče.

>> Jak se zaregistrovat.

6. Jak dlouho trvá vyřízení registrace do programu TechSoup Česká republika?

Vaši registraci do programu TechSoup Česká republika dokončíme do 5 dnů od obdržení veškerých požadovaných registračních dokumentů. Následně Vám bude zaslán email Potvrzení Kritérií oprávněnosti.

Poté, co je Vaše registrace u TechSoup Česká republika schválena, můžete získat ověřovací klíč(e) ve svém účtu na stránkách TechSoup (pod odkazem Můj účet > Ověřovací klíč).

7. Co je ověřovací klíč?

Prosíme, navštivte naše stránky nápovědy pro ověřovací klíče.

8. Proč TechSoup Česká republika ověřuje oprávnění organizací pro program Google pro neziskové organizace?

TechSoup Česká republika je součástí mezinárodní sítě partnerských organizací TechSoup Global Network, která pomáhá neziskovým organizacím téměř po celém světě získat přístup k technologickým nástrojům a ke vzdělávání, které jim umožní lépe dosahovat jejich cílů. V rámci této celosvětové sítě spolupracuje TechSoup s více než stovkou společností za účelem poskytování důvěryhodného procesu ověřování oprávněných neziskových organizací.

9. Moje organizace v současnosti platí a využívá placenou verzi Google Workspace - lze přejít do programu Google pro neziskové organizace?

Ano! Pro více informací se podívejte na stránku Aktivace služby Google Workspace pro neziskové organizace.

10. Naše nezisková organizace již využívá Google Ad Grants nebo Youtube pro neziskové organizace.

Prosím, podívejte se na Google informace pro stávající příjemce daru.

 

11. Naše organizace vyčerpá limit 10 000 USD měsíčně v Ad Grants. Je možné navýšení?

Ano. Při splnění dodatečných požadavků (například vyčerpání měsíčního grantu, vysoká průměrná míra prokliku, apod.) můžete zažádat o zařazení do programu Grantspro. Tento program nabízí navýšení limitu grantu na 40 000 USD měsíčně, tedy můžete čerpat až 1 315 USD denně. Více informací a přihlášku najdete na této stránce.

Pozor! Tato možnost byla na začátku roku 2017 dočasně pozastavena. O případném opětovném spuštění vás budeme informovat.